Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
No Pic available
  • 2017-09-22

Profilet e tetëshes së vettingut: Nga kryeprokurori i EULEX-it, tek kroati që dënoi Ivo Sanaderin

Bashkimi Europian nuk ka menduar gjatë për të gjetur njerëzit që do të kalojnë në sitë gjyqtarët e prokurorët shqiptarë në të ashtuquajturin vetting, por duket që i ka peshkuar ata pikërisht tek një organizëm që i njeh mirë shqiptarët. As më pak e as më shumë por nga EULEX-i,

Biznesi, kërkesa qeverisë. Qato: Do të heqim të gjitha burokracitë
  • 2017-09-22

Biznesi, kërkesa qeverisë. Qato: Do të heqim të gjitha burokracitë

E kishin konceptuar mëngjes pune për tu prezantuar me ministren e Mbrojtjes së Sipërmarrjes, Sonila Qato, atë që e konsiderojnë si avokaten e interesave të tyre në qeveri, por sipërmarrësit nuk kanë mundur si të mos parashtronin kërkesat e tyre më imediate. Këshilli Kombëtar Ekonomi

Në tetor nis Vettingu. Konsensus në Kuvend, votimi pas dy javësh
  • 2017-09-19

Në tetor nis Vettingu. Konsensus në Kuvend, votimi pas dy javësh

Organet e reja të vettingut pritet të nisin punën në tetor, me dosjet e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Fillimi i tetorit është koha kur Parlamenti ka parashikuar të votojë për strukturat e tre organeve të vettingut, pa të cilat ato nuk nisin dot shqyrtimin e dosjeve të gjyqtarëve dhe pr

No Pic available
  • 2017-09-18

Kryeministrja serbe, Ana Brnabic: Gjermania është modeli ynë

Kryeministrja serbe, Ana Brnabi, e ftuar nga Deutsche Welle për të parë nga perspektiva e Ballkanit, Gjermaninë para zgjedhjeve, thekson se për Serbinë ka shumë rëndësi mbështetja gjermane. Në politikë hyra me qëllimin që të bëja diçka të mirë për vendin tim dhe qytetarët e ti

No Pic available
  • 2017-09-14

PS zgjedh kryesinë e grupit parlamentar dhe kryetarët e Komisioneve

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar dhe të kryesisë, PS ka caktuar drejtuesit kryesore të grupit dhe kryetarët dhe anëtarët e komisioneve parlamentare. Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla tha se struktura drejtuese e grupit parlamentar do të jetë e njëjtë me 4 nënkryetar

Kuvendi ndan postet në komisionet parlamentare, PD i jep dy vende LSI
  • 2017-09-14

Kuvendi ndan postet në komisionet parlamentare, PD i jep dy vende LSI

Kuvendi ka votuar emrat e propozuar nga grupet parlamentare për kryesinë e komisioneve të përhershme, duke miratuar ndarjen e deputetëve me 128 vota. Partia Socialiste do të drejtojë pesë komisione të përhershme, PD 2 komisione dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 1 komision. Ajo që bie

Rama: Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit. Detyrë e re për Tahirin
  • 2017-09-14

Rama: Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit. Detyrë e re për Tahirin

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë mbledhjes së Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste se Gramoz Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit të Shqipërisë. Dua të falenderoj në mënyrë të veçantë Gramoz Ruçin, i cili realisht i ktheu dinjitetin sallës së Kuvendit dhe ktheu s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama