Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
No Pic available
  • 2017-09-11

Ekspertët: Prokuroria Speciale të hetojë të gjithë politikanët

Prokuroria Speciale të mund të ndjekë ish politikanë, politikanë të tanishëm dhe të ardhshëm. Ky është vetëm një nga propozimet në strategjinë për reforma në gjyqësor. Grupi i ekspertëve që i definon ndryshimet e nevojshme, propozon që Prokuroria speciale të mund të hetojë ko

No Pic available
  • 2017-09-09

Emrat e 9 anëtarëve që do të verifikojnë mandatet e deputetëve

 Kuvendi i Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit nisi punimet e legjislaturës së IX parlamentare me  ngritjen e Komisionit te Verifikimit te Mandateve. Kjo në bazë të nenit 3 të rregullores së Kuvendit. Deputeti socialist, Besnik Baraj hapi seancen e parë dhe lexoi emra

Kuvendi i ri nis punimet, pasdite votohet Ruçi si kryetar i Parlamentit
  • 2017-09-09

Kuvendi i ri nis punimet, pasdite votohet Ruçi si kryetar i Parlamentit

Kuvendi i Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017, u mblodh sot në seancën e parë të legjislaturës së IX parlamentare. Seanca e parë e Kuvendit u mblodh në orën 10:00 dhe u drejtua nga deputeti socialist, Besnik Baraj, pas refuzimit të deputetëve të opozitës mes tyre Sali

Kuvend, votohet për Ruçin si kryetar Parlamenti, jashtë protestë
  • 2017-09-09

Kuvend, votohet për Ruçin si kryetar Parlamenti, jashtë protestë

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë bërë betimin e tyre, duke nisur zyrtarisht detyrën.  Nën drejtimin e seancës nga deputeti më i vjetër, Besnik Bare, të 140 deputetët janë betuar para Kushtetutës.  Ndërkohë, deputetët po votojnë një e nga një për zgjedhjen e Gr

No Pic available
  • 2017-09-08

Patozi ka një pyetje për antikomunistët

Astrit Patozi, ish-deputet i PD-së, përmes një komenti në rrjetet sociale, i ka drejtuar një pyetje të gjithë atyre që sot shfaqen si antikomunistë. Referuar seancës 9 shtatorit, ku pritet që Kuvendi të zgjedhë si kryeparlamentar, Patozi pyet ata që kanë paralajmëruar protesta se kë

No Pic available
  • 2017-09-08

Komunat e Gruevskit referendum për ngritjen e kampeve për emigrantët

Një pjesë e komunave të cilat drejtohen nga partia maqedonase në opozitë VMRO-DPMNE, siç është ajo e Manastirit, Kavadarit, Shtipit si dhe disa komuna të Shkupit, kanë sjellë vendim që të organizohet referendum pikërisht në ditën kur do të duhet të mbahen zgjedhjet lokale, të

No Pic available
  • 2017-09-08

Spaho kreu i grupit parlamentar, Paloka nënkryetar Parlamenti

Edmond Spaho do të jetë kryetari i Grupit Parlamentar të PD. Emri i tij u vendos në mbledhjen e grupit që u zhvillua pasditen e sotme. Edi Paloka do të mbajë detyrën e nënkryetarit të Parlamentit, ndërsa Grida Duma zgjidhet zëdhënëse e grupit parlamentar. Postin e sekretarit të grupit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama