Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Video e prindërve të 13-vjeçares, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?
  • 2019-02-08

Video e prindërve të 13-vjeçares, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali si një nga politikanet e përfshira më fortë nga PS në debatin me ish-kryeministrin Sali Berisha për ngjarjen e Kavajës, ku u përdhunua një 13-vjeçare shkoi sot në familjen e të miturës me të cilën abuzuan seksuali

Sherri për studentët, Mehmetaj kërcënon ministrin: Do iu heqin zvarrë nga zyra
  • 2019-02-06

Sherri për studentët, Mehmetaj kërcënon ministrin: Do iu heqin zvarrë nga zyra

Ministri i Brendshëm Lleshaj, u përplas me deputeten e LSI-së Kejdi Mehmetaj, të cilës iu drejtua se do ti përgjigjej kur të mbaronte fakultetin. Por Mehmetaj, në debat e sipër, ka kërcënuar Lleshajn, duke i thënë se studentët do ta tërheqin zvarrë nga zyra. Ministri Lleshaj ishte th

I përpiu furtuna në qeveri, ja si do ti sistemojë Rama ish-ministrat e tij
  • 2019-01-20

I përpiu furtuna në qeveri, ja si do ti sistemojë Rama ish-ministrat e tij

Furtuna që përjetoi qeveria Rama2 në ditët e fundit të vitit 2018 shkaktoi jo pak bujë në opinionin publik. Kjo për shkak të rëndësisë së emrave që u larguan dhe faktit se zëvendësuesit e tyre të rinj vinin si anonimë, përveç Erion Braçes dhe Bledi Cuçit, dy figura të njohura

No Pic available
  • 2019-01-05

Trump: Të financohet muri me Meksikën ose emergjencë kombëtare!

Presidenti Donald Trump deklaroi se ka caktuar një grup pune për të diskutuar gjatë fundjavës mbi sigurinë e kufirit, një çështje që ka çuar në mbylljen e pjesshme të qeverisë. Presidenti i bëri komentet pas një takimi dje në Shtëpinë e Bardhë me udhëheqësit demokratë të Kon

No Pic available
  • 2019-01-03

SHBA, Kongresi i ri bën betimin, Pelosi merr drejtimin e Dhomës

Në SHBA, Kongresi i ri bëri betimin. Pas dy vjetësh gjatë të cilëve republikanët kontrollonin Shtëpinë e Bardhë, Senatin dhe Dhomën e Përfaqësuesve, demokratët tani kanë shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve. Ky është rezultat i zgjedhjeve të nëntorit ku demokratët siguruan fi

No Pic available
  • 2019-01-03

SHBA, fillon punën Kongresi i ri

Të enjten pritet të betohen përfaqësuesit e Kongresit të ri amerikan. Pas dy vjetësh kontrolli nga republikanët të Shtëpisë së Bardhë, Senatin dhe Dhomës së Përfaqësuesve, demokratët gëzojnë shumicën e kësaj të fundit. Kjo si rezultat i zgjedhjeve për Kongresin të mbajtura n

No Pic available
  • 2018-12-25

Mbyllet pas rreth 18 vitesh konkursi ndërkombëtar i artit pamor Onufri

Konkursi ndërkombëtar i arteve pamore Onufri, nuk do të jetë më. Galeria Kombëtare ka vendosur ta mbyllë në kuadër të rikonceptimit të rolit të galerisë. “Në kuadër të dinamikave në të cilat zhvillohen shkëmbimet artistiko-kulturore ndërkombëtare sot, dhe si pasojë e prob

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama