Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Antishpifja, Vokshi: Rama do gjobisë portalet që i zbulojnë skandalet
  • 2018-12-23

Antishpifja, Vokshi: Rama do gjobisë portalet që i zbulojnë skandalet

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama se me ligjin Antishpifje do të tentojë të censurojë përmes gjobave mediat dhe portalet që zbulojnë aferat korruptive të qeverisë. Dy projektligjet e qeverisë që kërcënojnë me mbyllje dhe me gjoba milionëshe portal

Naureda Llagami zgjidhet drejtuese e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (FOTO)
  • 2018-12-20

Naureda Llagami zgjidhet drejtuese e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (FOTO)

Pas konstituimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, strukturë e ngritur në kuadër të reformës në drejtësi, edhe Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka njohur sot drejtuesit e tij. Kryetare e këtij institucioni është zgjedhur me 10 vota, Naureda Llagami, ndërsa zëvendës i saj do t

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës
  • 2018-12-18

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për buxhetin 2019. Ndërkohë kreu i komisionit Erjon Braçe u shpreh: “Duhet më shumë  transparencë dhe efektivitet. Nuk duhet të financojmë parazitizmin politik siç ka ndodhur në zemër të Tiranës”. I pranis

PD mbledh nesër Kuvendin, Imami-Topalli shfryjnë kundër Lulzim Bashës
  • 2018-12-14

PD mbledh nesër Kuvendin, Imami-Topalli shfryjnë kundër Lulzim Bashës

Me një vendim surprizë, Partia Demokratike do të votojë nesër për Këshillin e ri Kombëtar, në kuadër të një procesi që do ti hapë rrugë ristrukturimit në bazë, duke zgjedhur Kryesinë, sekretariatet dhe nënkryetarët. Janë rreth 7500 delegat të Kuvendit Kombëtar që do të votoj

Gjermani, në krye të CDU-së zgjidhet një grua
  • 2018-12-07

Gjermani, në krye të CDU-së zgjidhet një grua

Presidentja e re e CDU-së, është Annegret Kramp-Karrenbauer. Ajo është 56 vjeçe, me një profil të ulët dhe politika qendrore, ka qëndruar në krye të partisë në 18 vitet e fundit. Kramp-Karrenbauer ka thyer balotazhin me Friedrich Merz gjatë kongresit të partisë në Hamburg. Duke kan

No Pic available
  • 2018-12-07

Merkel mban fjalimin lamtumirës për partinë e saj

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mbajti një fjalim lamtumirës për Partinë e saj Demokristiane, nga e cila jep dorëheqje. “Vlerat tona duhet të mbrohen, brenda dhe jashtë”, tha Merkel në kongresin e partisë në Hamburg. Ajo la të kuptohet se mbështet Annegret Kramp-Karrenbau

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës
  • 2018-12-01

Raporti i Reporterëve pa Kufij, PD: Është tronditës

Partia Demokratike ke publikuar sot raportin e Reporterëve pa Kufij në lidhje me lirinë e medias, duke thënë se Shqipëria ndodhet në 5 vendet në botë me krim të organizuar të rrezikshëm. Deputetja Albana Vokshi, thotë se kjo është një situatë alarmante  dhe që ka ndikuar drejtpër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama