Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor
  • 2018-11-19

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka tanimë në tryezën e tij të punës listën e kandidatëve të propozuar për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas përcaktimeve në ligjin 115/2016 Për organet qeverisëse të sistemit të drejtësisë, brenda datës 15 n

Çupi: Meta kërkon shkarkimin nga Parlamenti, ose pushtetin që nuk e ka
  • 2018-11-12

Çupi: Meta kërkon shkarkimin nga Parlamenti, ose pushtetin që nuk e ka

Analisti Frrok Çupi ishte i ftuar në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja. Ai diskutoi rreth situatës së krijuar mes Presidentit dhe Kryeministrit në lidhje me dilemat për dekretimin e Sandër Lleshajt si Ministër të Brendshëm. Unë shikoj një lupë presidenciale jo thjesht të v

Zgjedhjet në SHBA, Trump flet me krenari: Shënuam një fitore shumë të madhe
  • 2018-11-07

Zgjedhjet në SHBA, Trump flet me krenari: Shënuam një fitore shumë të madhe

Presidenti amerikan Donald Trump foli krenari për një fitore shumë të madhe në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët forcuan pozitat e tyre në kontrollin e Senatit edhe pse demokratët morën kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve për herë të parë pas tetë vitesh. “Ata që k

Meta propozon Vitore Tushën për kryetare të KLSH-së
  • 2018-11-05

Meta propozon Vitore Tushën për kryetare të KLSH-së

Vitore Tusha është emri që presidenti Ilir Meta ka propozuar për pozicionin Kushtetues të Kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Presidenti pas realizimit të një procesi transparent dhe objektiv, ka arritur në konkluzionin se, Doktore e Shkencave Juridike znj.Vitore Tusha plotëson

Lamtumira e Merkelit, nuk do kandidojë më si kryetare e CDU-së
  • 2018-10-29

Lamtumira e Merkelit, nuk do kandidojë më si kryetare e CDU-së

Pas dështimit të CDU-së në zgjedhjet e Hessenit, ku partia konservatore megjithëse doli forca kryesore pësoi humbje të ndjeshme dyshifrore, kancelarja Merkel nuk do të kandidojë më si kryetare e partisë kristiandemokrate, CDU në kongresin e partisë në dhjetor në Hamburg. Këtë e bë

Regjistrimi i portaleve, PD: AKEP të pezullojë urdhrin anti-ligjor
  • 2018-10-18

Regjistrimi i portaleve, PD: AKEP të pezullojë urdhrin anti-ligjor

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka kërkuar nga AKEP që të pezullojë urdhrin për regjistrimin e portaleve online. Vokshi thekson se urdhri është antikushtetues dhe antiligjor. Urdhri i datës 15 Tetor i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare për regjistrimin e portaleve onlin

Buxheti 2019, nis turi i dëgjesave, Veliaj: Transformojmë zonën e 9-katësheve
  • 2018-10-16

Buxheti 2019, nis turi i dëgjesave, Veliaj: Transformojmë zonën e 9-katësheve

Ka nisur nga Njësia 8 rrugëtimi i dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punës së realizuar në këto 3 vjet. Duke filluar pikërisht nga Pazari i Ri, si simbol i transformimit që ka pësuar kryeqyteti, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se në tre vite T

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama