Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Nisin nga Njësia 8 dëgjesat për Buxhetin 2019, bilanci i punëve të kryera në 3 vjet
  • 2018-10-16

Nisin nga Njësia 8 dëgjesat për Buxhetin 2019, bilanci i punëve të kryera në 3 vjet

Ka nisur nga Njësia 8 rrugëtimi i dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punës së realizuar në këto 3 vjet. Duke filluar pikërisht nga Pazari i Ri, si simbol i transformimit që ka pësuar kryeqyteti, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se në tre vite T

Veliaj: Pikat e basteve duhet të mbyllen në Tiranë
  • 2018-10-16

Veliaj: Pikat e basteve duhet të mbyllen në Tiranë

Ka nisur nga Njësia 8 rrugëtimi i dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punës së realizuar në këto 3 vjet. Duke filluar pikërisht nga Pazari i Ri, si simbol i transformimit që ka pësuar kryeqyteti, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se në tre vite T

Kush është Katharina? Liderja e re që mposhti gardën e vjetër në Gjermani
  • 2018-10-15

Kush është Katharina? Liderja e re që mposhti gardën e vjetër në Gjermani

Katharina Schulze është fituesja e vërtetë e zgjedhjeve në Bavari, aty ku CSU-SPD rëshkitën në nivele historike të humbjes së votave duke shokuar edhe vetë kancelaren Merkel. E re, e buzëqeshur dhe me një retorikë pasionante, udhëheqësja e të Gjelbërve në parlamentin rajonal ësht

Deklaratat e pavërteta të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi
  • 2018-09-27

Deklaratat e pavërteta të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi

Monika Kryemadhi, sot Kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, nuk i ka shpëtuar dot përfshirjes së deklaratave të pavërteta dhe premtimeve të pambajtura. Shpesh herë pasaktësia e shifrave apo trillim i ndonjë ngjarje, e kanë karakterizuar Kryemadhin në komunikimin e saj publik. E

PLANI B I MAY DHE LËKUNDJA E MERKELIT
  • 2018-09-24

PLANI B I MAY DHE LËKUNDJA E MERKELIT

Si pasojë e rezistencës në Bashkimin Evropian dhe planeve për Brexit, kryeministrja britanike Theresa May duket se po mendon edhe mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme në Britani të Madhe. May u ka dhënë për detyrë këshilltarëve të saj politikë që në rastin më urgjent të mbahen

No Pic available
  • 2018-09-21

PRAPË NË RREZIK KOALICIONI NË GJERMANI?

Pas largimit nga posti, por me ngritje në detyrë të kreut Mbrojtjes Kushtetuese gjermane, Hans-Georg Maaßen, rriten zërat që kërkojnë nga Partia Socialdemokrate, pjesë e koalicionit të mos e pranojë këtë zgjidhje. Horst Seehofer (CSU) dhe Andrea Nahles (SPD) në zyrën e kancelares Koa

10-vjetori i binjakëzimit mes Tiranës dhe Pekinit, Veliaj pret delegacionin kinez
  • 2018-09-06

10-vjetori i binjakëzimit mes Tiranës dhe Pekinit, Veliaj pret delegacionin kinez

Veliaj: Bashkëpunim më intensiv në fushën e transportit, kulturës dhe turizmit; Tirana epiqendër e marrëdhënieve të Europës me Kinën Në 10-vjetorin e binjakëzimit mes dy kryeqyteteve, Tirana dhe Pekini do të thellojnë bashkëpunimin në fushën e transportit, investimeve, kulturës dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama