Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Kushtetuesja, ska konsensus; Kuvendi dhe Presidenca përplasen me interpretime të kundërta
  • 2018-09-05

Kushtetuesja, ska konsensus; Kuvendi dhe Presidenca përplasen me interpretime të kundërta

Presidenti i Republikës nuk ndan të njëjtin mendim me Kreun e Kuvendit në lidhje me gjendjen aktuale të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, nga i cili varet edhe zgjidhja e ngërçit me Gjykatën Kushtetuese. Të martën kryeparlamentari Gramoz Ruçi u shpreh se KED tashmë nuk ka kuorumin

Mashtrimi në treg, prodhuesit tregojnë kostot e vajit ekstra të virgjër
  • 2018-08-17

Mashtrimi në treg, prodhuesit tregojnë kostot e vajit ekstra të virgjër

Top Channel ka mësuar se sa është kostoja e një litri vaj ulliri ekstra të virgjër, duke nisur që nga ulliri i marrë në pemë e deri tek përpunimi në fabrikë. Silvana Subashi, kryetare e Shoqatës Shqiptare të Vajit të Ullirit, shprehet: Kostoja e një litri vaj ulliri, nëse është

No Pic available
  • 2018-08-07

Politikanët, në det e në mal. Ulin armët edhe në rrjetet sociale

Java e parë e gushtit u kapërcye qetësisht nga politika. Para rindezjes së motorëve në shtator, një lloj armëpushimi vihet re edhe në rrjetet sociale, ku udhëheqësit politikë shfrytëzuan ditët e fundkorrikut për të replikuar në distancë mbi aktualitetin e ditës, që lidhej kryesis

Nis puna për gjetjen e rreth 6.000 mijë të zhdukurve të komunizmit
  • 2018-07-18

Nis puna për gjetjen e rreth 6.000 mijë të zhdukurve të komunizmit

Qeveria Shqiptare dhe Komisioni Ndërkombëtar për Personat e Zhdukur kanë nënshkruar një marrëveshje për identifikimin e gjetjen e të zhdukurve gjatë diktaturës. Genta Sula, Kryetare e Autoritetit për Informim mbi Dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit e quajti këtë angazhim institucion

Pronarët rreth Teatrit, Pjetri-Vokshit: Sjap informacion për pronat private
  • 2018-07-16

Pronarët rreth Teatrit, Pjetri-Vokshit: Sjap informacion për pronat private

Pronësia e Teatrit Kombëtar ka sjellë në komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik kreun e Hipotekës, Valdrin Pjetri. Demokratët kanë kërkuar të dijnë sa pronarë privatë ka në zonën prej 10.625 m2 rreth Teatrit Kombëtar, por Pjetri ka thënë se nuk mund të japë inform

Edi Hila rrëfehet për Eleni Laperin
  • 2018-07-06

Edi Hila rrëfehet për Eleni Laperin

Edi Hila një nga artistët më të mirë shqiptar do të vijë në një bashkëbisedim me kritiken e artit Eleni Laperi . Ata do të bashkëbisedojnë pranë Sallës së Ekspozitave të Përkohshme, sallë në të cilën është çelur ekspozita Piktori i Transformimit e Hilës. Ekspozita, e cila u

Çelja e negociatave, Holanda: Një vit i vështirë, kryeni detyrat deri në qershor
  • 2018-07-05

Çelja e negociatave, Holanda: Një vit i vështirë, kryeni detyrat deri në qershor

Në kryesinë e Kuvendit, kryeparlamnetari Gramoz Ruçi ka dhënë një deklaratë të përbashkët për mediat me kryetaren e Senatit të Holandës, Ankie Broekeres Knol. Pavarësisht se Holanda ishte skeptikja më e madhe nga vendet anëtare dhe kushtëzoi një shtyrje të negociatave me Shqipëri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama