Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Total: 5957
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.003Z

Yjet e pornos në Itali, në garë për kryetare komune

Share Largimi nga skena politike italiane i Silvio Berlusconi-t, duke se nuk ja ka ulur nxehtësinë kësaj të fundit. Për këtë kanë menduar katër ish-yje të pornografisë, Milly DAbbraccio, Amandha Fox, Luana Borgia dhe e shumënjohura Cicciolina, që kanë vendosur t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.153Z

Merkel rizgjidhet kryetare e CDU-së

Berlin - Kancelarja gjermane, Angela mergel ka gjetur mbështetjen e plotë të delegatëve të Partisë Kristiandemokrate, CDU, për tu rizgjedhur kryetare e saj. 94.8 përqind e votuesve kanë mbështetur kancelarin Merkel e cila ka falënderuar 1000 delegatët që gjendeshin në sallën ku u zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.224Z

KLD Ne provim kandidatet per 10 kryetare gjykatash

/ / Lajmi u be i ditur nga nenkryetari i KLD-se Kreshnik Spahiu. Emerimi dhe promovimi i kryetareve te gjykatave ketej e tutje do te kete nje procedure krejt ndryshe dhe te asistuar nga ekspertiza europiane u shpreh Spahiu. Sipas nenkryetarit te KLD-se kandidatet e rinj per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.846Z

Kandidatja për kryetare komune vdes në ditën e zgjedhjeve

Një kandidate për kryetare komune është ndarë nga jeta pikërisht në ditën e votimit. Giovanna Zetti kishte hedhur kandidaturën për kryetare e komunës Martiniana Po, një provincë me 700 banorë në zonën e Cuneo-s, në Itali. E dalë si kandidate e pavarur, Zetti ka ndërruar jetë pik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.216Z

Yellen konfirmohet si kryetare e Rezervave Federale

 Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar Janet Yellen si kryetare të ardhshme të Rezervave Federale. Yellen, 67 vjeçe, do të nisë mnandatin katërvjeçar më 1 shkurt. Ajo pason Ben Bernanke, i cili ka mbajtur këtë post për tet&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.371Z

Këshilltarja e Berishës, kryetare e re e KKRT-së

 Endira Bushati do të jetë kryetarja e re e Këshillit Kombëtar të Radio Televizionit. Anëtarja më e re me profesionin juriste u votua mbrëmë nga Kuvendi pas propozimeve të bëra nga PD-ja dhe miratuar nga ana e komisionit parlamentar të Medias. Në votimin e bërë fillimisht Bushati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.197Z

Tiranë, Kryemadhi zgjidhet kryetare e LGI-së

TIRANË- Monika Kryemadhi zgjidhet kryetare e forumit te gruas te LSI-se, per Tiranen, njohur Lëvizja e Grave për Integrim. Ajo u shpall fituese më shumicë absolute votash, duke lënë shumë pas garuesen tjetër për këtë post, Eris Zaimin. Në përfundim të votimit ka rezultuar se Kryemadh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama