Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Total: 5957
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Gjobiten me 5.5 mln $ AMC dhe Vodafone

Tarifat e telefonis celulare po u kushtojn shtrenjt xhepave t shqiptarve. Sikur t mos mjaftonte kjo, dy kompanit celulare n vendin ton, AMC dhe Vofdafone jan gjobitur pr t disatn her pr konkurenc jo t ndershme. Autoriteti i Konkurrencs n Tiran gjobiti ditn e djeshme me 5,5 milion dollar AMC dhe VOD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.392Z

Kryeministrja izraelite kërkon zgjedhje të parakohëshme

Ministrja e Jashtme izraelite Tzipi Livni i ka kërkuar presidentit të vendit mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme pas mosskusesit të saj për të formuar një koalicion funksional qeveritar.Zonja Livni e bëri kërkesën gjatë një takimi sot me presidentin Shimon Peres në Jeruzalem. Ajo ka zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.213Z

Topalli letër deputetëve të PS: Hyni në Kuvend

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli i ka dërguar një letër deputetëve të Partisë Socialiste në të cilën u kërkon që të marrin pjesë në punimet e Kuvendit. Kryeparlamentarja u ka dërguar letër personale të 64 deputetëve të cilët nuk kanë hyrë në Kuvend që pas zgjedhjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.384Z

"Ankandi" me permbytjet

Keshilli Bashkiak i Tiranes miratoi te premten ne mbremje nje fond 40 milion leke te reja, si ndihme per banoret e zonave te permbytura. Fondi u miratua me propozimin e keshilltareve te PD-se dhe LSI-se, por duket se ai nuk do te gjeje zbatim, ne rastin me te mire deri kur po ky keshill t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.384Z

Topalli: Seance e jashtezakonshme te henen

Kryetarja e kuvendit, Jozefina Topalli thirri Konferencen e Kryetareve per te vendosur zyrtarisht te henen, diten e mbledhjes se parlamentit ne seance plenare. (UPDATE) Sipas zonjes Topalli konferenca vendosi te afroje per te henen seancen plenare, duke ndryshuar draft kalendarin 3 javor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.971Z

Samiti per gazin, Topi viziton Bullgarine

Presidenti Bamir Topi, eshte per ne Bullgari, ku do te marre pjese ne samitin “Gazi natyror per Evropen: Siguria dhe Partneriteti”. Ky samit zhvillohet ne datat 24-25 prill ne Sofje. Zyra e shtypit te Presidentit beri te ditur se vizita behet me ftese te Presidentit te Bullgar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.441Z

Zeneli fitues i "Onufri 2008"

Tiranë - Dritan Zeneli është fituesi i çmimit të parë “Onufri 2008”. Autori u paraqit në këtë garë me dy vidioarte. E para është quajtur “Too Late”, e cila paraqet paradoksin kohor shqiptar, dhe e dyta është quajtur “Puzzle”, kjo është realizuar në Itali, vend ku Zeneli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama