Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Meta: total 1000 / total_found 5959 / time 0.003 / keyword[0] kryetare / docs[0] 5959 / hits[0] 7419 /
Meta: Gratë në politikë, kontribut për një shoqëri demokratike
  • 2018-03-23

Meta: Gratë në politikë, kontribut për një shoqëri demokratike

Presidenti Ilir Meta, i pranishëm në forumin Gratë në shërbimin publik, zbatimi i të drejtave, realitete dhe sfida në vendimmarrje, deklaroi se angazhimi i grave dhe vajzave në administratën publike, në politikëbërje apo në vendimmarrjen politike është kontribut i çmuar për një sh

Deputetja e PD-së Albana Vokshi në Shtëpinë e Bardhë (Foto)
  • 2018-03-11

Deputetja e PD-së Albana Vokshi në Shtëpinë e Bardhë (Foto)

Albana Vokshi, kryetare e komisionit parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, anëtare e kryesisë së Partisë demokratike, gjendet në Shtetet e Bashkuara, ku mori pjesë në një konferencë kushtuar Ditës Ndërkombëtare të Gruas organizuar nga Rrjeti i Grave për Demokraci dh

Deti, Rama një orë takim me Metën në Presidencë
  • 2018-03-08

Deti, Rama një orë takim me Metën në Presidencë

Ka zgjatur rreth një orë takimi mes Kryeministri Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta në ambientet e Presidencës, ku sipas burimeve është diskutuar për marrëveshjen e detit me Greqinë. Kreu i shtetit nuk ka dhënë  akoma një autorizim për qeverinë për të vijuar negociatat me Greqinë

Strehimi i grave, te bukuria
  • 2018-03-08

Strehimi i grave, te bukuria

Dorian Koçi Sikur tu thuhej grave shqiptare të mesit të shekullit të XIX se vlerat dhe normat shoqërore mbi të cilat do të gjykoheshin do të ishin sesa të shkolluara, të kulturuara dhe çmendim do të jepnin për jetën shoqërore në vend, do të mbeteshin të habitura dhe do ta quanin nj

Ruçi në Gjenevë: Të angazhuar për zbatimin e Reformës në Drejtësi
  • 2018-03-02

Ruçi në Gjenevë: Të angazhuar për zbatimin e Reformës në Drejtësi

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, merr pjesë në forumin Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm që u organizua në Gjenevë. Në këtë takim, Ruçi shoqërohet nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Ruçi mbajti edhe një fjalë përshëndet

Kryemadhi për New Europe: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e BE
  • 2018-02-13

Kryemadhi për New Europe: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e BE

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për portalin Neweurope.eu, ku ka folur për situatën aktuale në Shqipëri dhe për sfidat që ka vendi. Neweurope.eu e cilëson Kryemadhin si gruan më të fuqishme të politikës në vend. Shqipëria ka

Kryemadhi për New Europe: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e integrimit në BE
  • 2018-02-12

Kryemadhi për New Europe: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e integrimit në BE

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për portalin Neweurope.eu, ku ka folur për situatën aktuale në Shqipëri dhe për sfidat që ka vendi. Neweurope.eu e cilëson Kryemadhin si gruan më të fuqishme të politikës në vend. Shqipëria ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama