Rezultate te kerkimit per termin: +Kshilli

Meta: total 417 / total_found 417 / time 0.000 / keyword[0] kshilli / docs[0] 417 / hits[0] 574 /
No Pic available
  • 2010-08-27

Manjani akuzon Ramën: Fushatë elektorale me taksat

Manjani: Abuziv, vendimi për taksën e parkimit. Policët bashkiakë presin të bëhet shkelja për të vënë gjobën Bashkia e Tirans po shton taksat pr kryeqytetasit q t siguroj t ardhura pr vitin e ri elektoral. Akuzat jannga antari i Asambles Kombtare t Partis Soci

No Pic available
  • 2010-08-27

Dëmshpërblimi i të përndjekurve, qeveria miraton 732 emra

Mes përfituesve edhe emri i shkrimtarit Kasem Trebeshina, përkthyesit Amik Kasoruho, e intelektualëve të tjerë të njohur të persekutuar nga regjimi komunist Qeveria miraton listn e 732 ish-t prndjekurve q prfitojn dmshprblim. Listn e kryesojn t dnuarit me burg, ndrsa sht

No Pic available
  • 2010-08-27

Qeveria shpërblen prefektët, rritja me 8 mijë lekë

Prfaqsuesit e ekzekutivit npr qarqe prfitojn nga rritja e pagave t drejtuesve t nivelit t dyt Qeveria “shprblen” prefektt. Q prej 1 korrikut 2010, pagess s t gjith prefektve u shtohet 8 mij lek t reja n muaj. Sipas vendimit t qeveris, i publikuar n Fletoren Zyrtare, prefekti i Tirans ka

No Pic available
  • 2010-08-27

Familjet e policëve dëshmorë, paketë ndihme që nga 1 shtatori

Ministri i Brendshm takon familjar t uniformave blu rn n krye t detyrs Brenda nj jave, Kshilli i Ministrave do t miratoj udhzimin pr zbatimin e ligjit pr trajtimin financiar t familjeve t dshmorve t Policis s Shtetit dhe duke filluar nga shtatori t gjitha prfitimet q parashikon ligji do t zbatohen

No Pic available
  • 2010-08-27

Basha: Gati ligji për familjarët e policëve të rënë

Ministri i Brendshm Z. Lulzim Basha u takua sot n Durrs me disa familjar t punonjsve t Policis s Shtetit t rn n krye t detyrs t cilt jan duke kryer pushimet n shtpin e pushimit t Ministris s Brendshme. Ministria e Brendshme dhe Drejtoria e Prgjithshme e Policis s Shtetit, pr her t par kt vit, u kan

No Pic available
  • 2010-08-26

Buxheti pezull i bashkisë zvarrit investimet

Fier Kryebashkiaku: “Do t prpiqemi q t realizojm edhe at pjes t projekteve q jan bllokuar” Mosmiratimi i buxhetit pr vitin 2010 edhe pse sht duke prfunduar muaji i tet i vitit nuk i ka zbehur investimet bashkiake gjat ksaj periudhe. Vetm sa i ka shtyr n koh ato. Kryetari i Bashkis s Fie

No Pic available
  • 2010-08-26

Buxheti, Berisha mban me hatër Rulin dhe Tafajn

U jep t drejtn t kryejn m shum shpenzime se plani Nj muaj nga vendimi i qeveris “Pr disiplinimin e fondeve buxhetore”, sipas s cils vendosen limite pr do institucion, n kuadr t kursimeve (dhe krizs), Kryeministri bn prjashtim pr dy ministri. N vendimin e djeshm, Kshilli i Ministrave u ka