Rezultate te kerkimit per termin: +Kshilli

Meta: total 417 / total_found 417 / time 0.000 / keyword[0] kshilli / docs[0] 417 / hits[0] 574 /
No Pic available
  • 2010-08-21

Zyrtari: Më internuan që mos të votoja për vendimet

Antari i Kshillit t Komuns Kala e Dods rrfen se si ia ndryshuan vendbanimin nga Dibra n Tiran Antikorrupsioni prangos kryekomunarin dhe tre specialist Korrupsioni te pushteti lokal ka arritur kulmin, duke falsifikuar firmn e antarve t kshillit, me qllim q ata t mos marrin pjes n mbledhje, kur t vot

No Pic available
  • 2010-08-21

Selia blu, tetë muaj pa mbledhur forumet e larta

PD Kshilli Kombtar do t duhet t zgjedh kryesin e re Ndonse kundrshtive t hapura q kan shprehur her pas here ndaj lidershipit demokrat, dy antart e kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj dhe Omer Stinga, prsri vijojn t jen pjes e ktij organi t lart drejtues. Kjo pr faktin se zgjedhja e kryesis s re t dem

No Pic available
  • 2010-08-21

Hetimet, si u zbulua grupi i falsifikatorëve

Operacioni Antikorrupsioni i Tirans ka vn n pranga dje kryetarin e Komuns Kala e Dods, si dhe tre zyrtar t tjer. Sipas t dhnave nga policia e kryeqytetit, specialistt e seksionit kundr korrupsionit zhvilluan operacionin e koduar “Zarfi i Bardh”. Nga ky operacion u realizua ndalimi i Baj

No Pic available
  • 2010-08-20

Ju pres në Elbasan, të shpëtojmë qytetin nga kanceri

Elbasan, kryebashkiaku Sejdini i shkruan letr Kryeministrit Berisha Kreu i Bashkis s qytetit t Elbasanit bri dje publike nj letr t hapur pr Kryeministrin Berisha dhe t gjitha instancat e tjera qeveritare, pa ln mnjan edhe deputett e Elbasanit. Shqetsimi i tij lidhet, sikundr shum her t tjera, me ndo

No Pic available
  • 2010-08-20

Pranga kryekomunarit të Kalasë së Dodës. Akuzohet për shpërdorim detyre

Policia e Tiranes ka arrestuar kreun e Komunes s Kalas se Dods, ndersa po heton ne gjendje te lire 3 persona te tjere. Bajram Himallari eshte vene ne pranga mbremjen e djeshme ne kuader te operacionit "Zarfi i Bardhe" me akuzen e shprdorimi t detyres dhe falsifikimit te dokumentave.

Rriten pagat e krerëve të bashkive të vogla
  • 2010-08-19

Rriten pagat e krerëve të bashkive të vogla

Qeveria vendos shtesa t rrogave vetm pr njsit vendore me pak banor Qeveria mori dje vendimin t bj nj rritje pagash pr kryetart dhe nnkryetart e komunave dhe bashkive t vogla deri n 50 mij banor dhe pr t gjith npunsit vendor n t gjith vendin. Por, nga ana tjetr, n vendimin e qeveris nuk parashikohet

No Pic available
  • 2010-08-19

Beogradi këndon tore: Asnjë njohje e re për Kosovën

Lvizja Ministri i Jashtm Jeremi i jep fund misionit pr lobimin e rezoluts s re n OKB Shefi i diplomacis serbe, Vuk Jeremi, i dha fund misionit t tij dyjavor n Nju Jork, ku ai, n selin e OKB-s, loboi pr projektrezolutn serbe mbi Kosovn, t ciln Asambleja e Prgjithshme e OKB-s pritet q ta shqyrtoj n g