Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
NJ FUND I HIPOKRIZIS
  • 2017-12-09

NJ FUND I HIPOKRIZIS

Vendimi i Donald Trumpit pr ta njohur Jeruzalemin si kryeqytet t Izraelit, ndonse sht i sinqert, shkakton nj dinamik me rezultat t paparashikueshm, mendon gazetari i FAZ Rainer Hermann. Ka nj sr temash, pr t cilat krkohet hipokrizi. Ndr to bn pjes edhe diskutimi, nse Turqia duhet t bhet antare e BE-

E PASURA E VARFR GJERMANI
  • 2017-11-15

E PASURA E VARFR GJERMANI

Koniunktur e mir, ekonomi n bum – n fakt shumica e gjermanve duhej t ishin posarisht n mirqenie. Por ata nuk jan. Rreziku pr t’u varfruar, madje sht i lart, sipas fondacionit Hans-Böckler. Nj supozim: T ardhurat mujore i humbet, sepse smuresh keq, aq sa nuk mund t punosh m. Nj sigurim p

No Pic available
  • 2017-10-31

100 vjet Revolucioni i Tetorit: Cila është fryma e revolucionit rus sot

Para 100 vjetsh Lenini nisi n Shn Peterburg revolucionin. Por me rastin e jubileut nuk jan parashikuar festime t mdha. Kjo pr arsyen, se revolucioni shnon nj kthes t madhe, gj q nuk e entuziazmon Putinin. Putin hajdut! Nj thirrje lufte n mes t Shn Peterburgut gjat nj proteste n nj mbrmje tetori m 2

Dokumentet e bra publike mbi vrasjen e John F. Kennedy
  • 2017-10-29

Dokumentet e bra publike mbi vrasjen e John F. Kennedy

Pr vrasjen e John F. Kennedy edhe sot e ksaj dite vazhdojn t qarkullojn teori komploti. Por t gjitha jan dshmuar si t rreme. E megjithat sa m pak q ato shpjegojn t kaluarn, aq m shum ato dshmojn pr t sotmen. Nj konfuzion “.  Kshtu e shpreh prmbledhtas prshtypjen e tij politologu dhe publicist

No Pic available
  • 2017-09-06

Emina Çunmulaj ia merr valles në jaht

Modelja shqiptare ka befasuar me kërcimin e saj mbi jaht. Emina Çunmulaj shfaqet teksa kërcen një këngë shqiptare të Capital T të titulluar Hatixhe sëbashku me këngëtarin Albert Stanaj. Videon modelja e ka postuar menjëhere në rrjetin e saj social Instagram ku ka marrë shumë shikime.

No Pic available
  • 2017-09-06

Ndërtimet pa leje, IKMT aksione në Velipojë dhe Vlorë

Inspektoriati Kombtar i Mbrojtjes s Territorit njofton se ka nisur dy aksione n qytete t ndryshme për prishjen e ndërtimeve pa leje. Kshtu sot ka filluar prishja e pes ndrtimeve pa leje n zonn turistike t Velipojs, aty ku edhe qeveria e re po mban takimin e dytë informal. Objektet sipas IKMT, jan

IKMT aksion për ndërtimet pa leje në Vlorë dhe Velipojë
  • 2017-09-06

IKMT aksion për ndërtimet pa leje në Vlorë dhe Velipojë

Inspektorati Kombtar i Mbrojtjes s Territorit ka nisur dy aksione n qytete t ndryshme. Kshtu sot ka filluar prishja e pes ndrtimeve pa leje n zonn turistike t Velipojs. Objektet jan nga 1 deri n tre kate, me konstrukt beton arme. Ndrkoh, n Vlor n kuadr t projekteve pr rikualifikimin urban prgjat sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama