Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

Spektakli vs Islami dhe ne
  • 2015-12-01

Spektakli vs Islami dhe ne

Nga Astrit Cani* Ajo çka shitet si pushtim i perëndimit, ose në fjalët e islamofobëve ma të shitun, si "kryqëzatë mbrapsht", nuk i gjegjet shifrave reale, por pritshmënisë së vërtetë perëndimore. Në fakt, kryqëzata asht po ajo pa ndoj përmbysje epokale, vetëm se tashma nuk prihet

Vesa dhe Basta shembulli më i mirë i bashkimit kombëtar (Foto)
  • 2015-11-13

Vesa dhe Basta shembulli më i mirë i bashkimit kombëtar (Foto)

Çifti Vesa dhe Big Basta gjithashtu ishin pjesëmarrës në miqësoren e zhvilluar sot mes Kosovës dhe Shqipërisë. “I dhuruam shallat njeri tjetrit . Kshtu duket Bashkimi Kombtar”, ka qenë mbishkrimi I Vesës në llogarinë e saj n&

Islamofobia e papërligjun ndër lajmendjekësit shqiptarë
  • 2015-09-08

Islamofobia e papërligjun ndër lajmendjekësit shqiptarë

Nga Astrit Cani Asht koha kur spektakli ka arritë hipostazën e tij përfundimtare. Nuk prodhon ma as diçka që të ketë të paktën nivelin e argëtimit. Kurse niveli artistik asht zhdukë me kohë, tue ia lanë vendin nji sheshimi të frikshëm, që gjasme kompensohet me kurbën luhatëse të

Flasin familjarët e të arrestuarit në Badovc, ja çfarë thonë për lidhjet e tij me ISIS-in (Video)
  • 2015-07-15

Flasin familjarët e të arrestuarit në Badovc, ja çfarë thonë për lidhjet e tij me ISIS-in (Video)

Fehmi Musa është njëri nga pesë të arrestuarit për vepra terroriste, me dyshimin se ka ndihmuar Gazmend Halitin, edhe ky i arrestuar, të ikë nga vendi i ngjarjes në liqenin e Badovcit. Sipas familjarëve ai ka punuar si taksist, ku e ka kryer vetëm punën e tij dhe nuk ka pasur të bëjë

Jeta e një polici të vrarë në Maqedoni “kushton 70 mijë euro”!
  • 2015-05-12

Jeta e një polici të vrarë në Maqedoni “kushton 70 mijë euro”!

Pjesëtarët e policisë në Maqedoni janë të shokuar pas informatave se Qeveria ka vendosur që çdo polici të vrarë, familjes së tij ti japë 70 mijë euro si dëmshpërblim për jetën e humbur, bën të ditur Zhur

E tmerrshme, një polic i Maqedonisë “kushton 70 mijë euro”
  • 2015-05-12

E tmerrshme, një polic i Maqedonisë “kushton 70 mijë euro”

Pjesëtarët e policisë në Maqedoni janë të shokuar pas informatave se Qeveria ka vendosur që çdo polici të vrarë, familjes së tij ti japë 70 mijë euro si dëmshpërblim për jetën e humbur, bën të ditur Zhur