Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
Fjala e ambasadorit Bosch që asfalton rrugët
  • 2015-05-08

Fjala e ambasadorit Bosch që asfalton rrugët

Pas reagimit të ambasadorit holandez Robert Bosch, ku ai kishte ironizuar për gropat në Prishtinë, është vendosur që të asfaltohet rruga. Ujësjellsi rajonal KUR Prishtina ka dërguar një komunikatë ku sqaron se kryeshefi i kësaj kompani

No Pic available
  • 2015-04-22

Lamtumira humoristit Met Bega

Familjarë Miq, kolegë e politikanë nderuan për herë të fundit aktorin e humorit Met Bega, i cili ndërroi jetë pasditën e 21 prillit 2015, në moshën 69 vjecare. Aktori i cili lindi në Tiranë, më 7 gusht 1946 dhe kishte më shumë se 10 vite që vuante nga sëmundja e Parkinsonit. Met Be

Vesës i ‘bëhen përhajr’ këpucët e reja në sheshin e Prishtinës (Foto)
  • 2015-03-26

Vesës i ‘bëhen përhajr’ këpucët e reja në sheshin e Prishtinës (Foto)

I bleu të reja por i dëmtoi shumë shpejt. Këngëtarja Vesa Luma sot është nervozuar fort dhe atë me të drejtë. Kjo pasi duke ecur në sheshet e kryeqytetit asaj i janë dëmtuar taket e këpucëve të saj të bardha të

No Pic available
  • 2015-03-17

Forcimi i dollarit, amerikanët po kënaqen nëpër Europë

Rënia rekord e euros kundrejt dollarit amerikan mund të jetë konsideruer si krizë për monedhën e përbashkët të Europës.  Por për shtetasit amerikanë që vizitojnë kontinentin e vjetë ky ka qenë lajmi më i mirë. Turistët amerikanë në Paris pranojnë pa ndroje se e kanë më të

Reagon Llapi, ja pse ka shumë lloç në fushën e tyre
  • 2015-03-14

Reagon Llapi, ja pse ka shumë lloç në fushën e tyre

Pas polemikave të shumta që u bënë pas ndeshjes së Kupës së Kosovës ku Llapi në lloç mundi Prishtinën, në adresë të Indeksonline, ka ardhur një reagim nga drejtori ekzekutiv i klubit të Llapit, Nexhat Dumnica. Se pse

Nervozohet Arbërie Nagavci! (Video)
  • 2015-02-26

Nervozohet Arbërie Nagavci! (Video)

Arbërie Nagavci, drejtoreshë e Arsimit në Komunën e Prishtinës, është shumë nervoze. Ajo ka kritika dhe i bërtet drejtoreshës së shkollës fillore “7 Marsi” në Prishtinë, Fatmire Mjekiqi. “Qysh ashtu?”, tho

Dëmtohet Salihi, lamtumirë sezonit
  • 2015-02-16

Dëmtohet Salihi, lamtumirë sezonit

Hamdi Salihi mund t'i ketë dhënë fund këtij sezoni. Në ndeshjen e fundit futbollisti shqiptar i Hapoel Haifas u dëmtua dhe ka thyer një brinjë. Sipas mejkëve të ekipit ai do të mungojë gjatë pjesës së mbetur të sezonit. Salihi do të mungojë ëkshtu edhe për ndeshjet që Shqipëri