Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
Plumba mbi kokat e fëmijëve në Komoran
  • 2014-08-30

Plumba mbi kokat e fëmijëve në Komoran

Familja Gashi nga Komorani i Drenasit po kërkon hetimin e rastit kur fëmijët e kësaj familje për pak u shpëtuan disa plumbave që askush nuk po e di se nga erdhën. Vogëlushët e Familjes Gashi nga Komorani, pohojnë se plumbat u kaluan fare pran&eu

Braçe paralajmëron: Nismë për shkarkimin e Fullanit e Këshillit Mbikëqyrës
  • 2014-08-15

Braçe paralajmëron: Nismë për shkarkimin e Fullanit e Këshillit Mbikëqyrës

Deputeti i Partis Socialiste, Erion Braçe, njkohsisht kryetar i Komisionit Parlamentar pr Ekonomin dhe Financat reagoi pas vendimit t Kshillit Mbikqyrs pr t mos shkarkuar Ardian Fullanin. Kshilli Mbikqyrs i Banks s Shqipris paska gjetur fajtort e sensibilitetet publike. Qndrimet e paprshtatshme

Zgjedhjet në PD/ Prapaskenat e procesit që thelloi ndarjen. Variantet për ndryshimet statutore
  • 2014-08-09

Zgjedhjet në PD/ Prapaskenat e procesit që thelloi ndarjen. Variantet për ndryshimet statutore

Tashmë procesi zgjedhor në Partinë Demokratike pritet të hyjë në një fazë të re, atë të zgjedhjes së anëtarëve të Këshillit Kombëtar, më pas Kryesisë si dhe miratimit të ndryshimeve statutore që do të çojnë në një organizim krejt tjetër të partisë më të madhe opozit

Dëshmitë e Daut Krajës: Nacionalisti Mehmet Ali Bajraktari
  • 2014-06-24

Dëshmitë e Daut Krajës: Nacionalisti Mehmet Ali Bajraktari

Po përcjellim një pjesë të shënimeve të Daut Krajës për nacionalistin e njohur të Hasit, Mehmet Ali Bajraktari, një nga figurat e dallueshme të etnisë, të virtytit dhe demonstrimit të atyre vlerave që e bëjnë figurën e tij, esencialisht për tu përcjellë si e tillë, nga brezi n

Për ABC News të Klanit, Kosova është ende në Serbi!
  • 2014-05-09

Për ABC News të Klanit, Kosova është ende në Serbi!

ABC Neës televzion i Klanit të Shqipërisë, vazhdon ta paraqes Kosovën si “pjesë të Serbisë”. Të paktën kshtu duket harta që ABC News e paraqet gjatë prezantimit të motit. Aty shihet harta e Serbisë “me Kosov&eum

7 Prilli, dëshmia e rrallë e postkomandantit në front
  • 2014-04-09

7 Prilli, dëshmia e rrallë e postkomandantit në front

Nga Petrit Palushi Postkomandanti Qazim Onuzi: Nuk na jepshin hollsina për çështjen Shënimet që po përcjellim për Tirana Observer, japin kryesisht atmosferë lufte të 7 prillit dramatik të 1939-s dhe janë marrë nga Shënime mbi jetëshkrim të Qazim Matë Onuzit, prej katundit Nangë (Rr

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve
  • 2014-03-30

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve

Partia Demokratike do t zhvilloj Kuvendin Kombtar pr zgjedhjen e strukturave drejtuese n muajin Qershor. Burime nga partia m e madhe e opozits shprehen pr “TEMA se n baz t nj udhzimi t Kryetarit Lulzim Basha sht vendosur mbajtja e Kuvendit Kombtar, i cili do t zgjedh edhe Kshillin Kombtar n