Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-20

Pernaska: Rama kërkon pushtetin si dhuratë

Intervistë me deputeten e PD-së, Lajla Pernaska Lajla Pernaska, deputete e PD-s, e denoncon m ashprsin m t madhe prpjekjen e kryesocialistit Edi Rama pr t bllokuar proceset integruese t Shqipris, por njhersh nuk heziton t zbardh lakmin politike t tij, prmes dhurimit t pushtetit

No Pic available
  • 2010-06-20

Leku dobësohet përballë valutave

Monedha vendase dita-dits po dobsohet prball valutave t huaja. Prej nj jave leku sht zhvlersuar duke krijuar kshtu edhe pasoja zinxhir n ekonomi. Leku sht zhvlersuar kundrejt euros dhe dollarit. Sipas kursit t kmbimit t Banks s Shqipris, dollari shkmbehet me 110.5 lek, ndrsa euro

No Pic available
  • 2010-06-20

Misteret e Torinos, qytet i shenjtë apo djallëzor

Torino shihet si qendra italiane e okultizmit. Sheshet e saj kanë qenë gjithnjë sfond i fenomeneve të pashpjegueshme E vendosur n paralelin 45, pikrisht n gjysmn e hemisfers son, kryeqendra e Piemontit ka mbajtur gjithmon reputacionin e tij si nj qytet magjik, q gjendet n krye

No Pic available
  • 2010-06-20

Arumunët, minoritet kulturor apo etnik?

N Shqipri sht hapur debati publik lidhur me popullsin vllahe ose arumune, statusi zyrtar i s cils sht ai i nj grupi etno-kulturor. Presidenti rumun, Traian Basescu, krkoi statusin e minoritetit kombtar. Origjina e popullsis vllahe ose arumune ka qen dhe mbetet nj objekt studimi i historianve pernd

No Pic available
  • 2010-06-20

Hetimi i zgjedhjeve, Halimi: Gati funksionimi i Komisionit Hetimor 2

Ky komision mund të hetojë më së miri zgjedhjet e 28 qershorit, vërejtjet e raportit të OSBE/ODIHR-it për këto zgjedhje, por dhe çdo problem tjetër të evidentuar nga socialistët. “Komisioni pr hetimin e zgjedhjeve t 28 qershorit mund t nis menjher nga puna. Pr kt

No Pic available
  • 2010-06-20

Pushimet jashtë vendit, rriten çmimet e paketave turistike

Nse shum qytetar t Shqipris do t zgjedhin pr t pushuar jasht vendit dhe kryesisht n Turqi, duhet t paguajn m shum se nj vit m par. Ndrsa n vitin 2009, shum agjenci turistike uln mimet e paketave turistike si pasoj e efekteve t krizs globale, kjo nuk do t ndodh n vitin 2010. Pr sh

No Pic available
  • 2010-06-20

Plazhi "mbytet" me ujë të pijshëm

Sezoni veror 2010 ka nisur dhe duket se edhe pushuesit qysh ditt e para shprehen t knaqur me kushtet higjeno-sanitare, por edhe me infrastrukturn, e cila sipas tyre, “nuk dallon shum nga ajo e vendeve fqinje”. Kshtu, plazhi i Durrsit kt vit ka uj me bollk, kjo, fal n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama