Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-20

Kriza sistemike... për ne, profanët

U bn tashm mbi dy vjet q po prjetoj krizn. Pata kshtu rastin e rrall t kqyr ciklin e plot t nj krize t kapitalizmit n t gjitha aspektet e saj: krizn e sektorit t pasurive t patundshme, q nga atdheu i saj Amerika preku Evropn mbar dhe vuri n pah lojn e pshtir t subprime-ve, kto pr

No Pic available
  • 2010-06-19

Investimet, Berisha në Durrës: Strategji për mbrojtjen e biznesit nga kriza

Kryeministri Sali Berisha inauguroi dje fabrikën e riciklimit të letrës në Porto-Romano të Durrësit. Qeveria do t vazhdoj mbshtetjen e biznesit n vend si mbrojtjen m t mir ndaj krizs ekonomike q ka mbrthyer koht e fundit kontinentin e m gjer. Ndaj rritjen ekonomike t Shqipri

No Pic available
  • 2010-06-19

Regjistrimi i popullsisë, Lohan: Kujdes me numrin e emigrantëve!

Instituti i Statistikave t Shqipris do t zhvilloj vitin e ardhshm regjistrimin e popullsis dhe banesave. N nj seminar t organizuar pr kt qllim, ambasadori i BE-s n Tiran, Helmut Lohan, krkoi q t bhet shum kujdes me ruajtjen e privatsis. Por pr t pasur nj proces sa m t plot dhe t

No Pic available
  • 2010-06-19

Lohan: Kujdes me privatësinë dhe numrin e emigrantëve!

Procesi/Zhvillohet seminari teknik me temë Regjistrimi i Popullsisë dhe Banesave 2011, me praninë e ambasadorit të BE-së në Tiranë, Helmut Lohan Pr t pasur nj regjistr popullsie dhe banesash me standarde, duhet pasur kujdes gjat procesit me privatsin e qytetarve dhe numrin

No Pic available
  • 2010-06-19

Jose Saramago, lamtumirë vizionarit heretik

Letërsi/ Dje, në moshën 87-vjeçare vdiq shkrimtari portugez Jose Saramago Shkrimtari portugez, Jose Saramago, i cili vlersohet se eksploroi n identitetin e vshtir t politiks n Portugali, n nj seri romansh t publikuara, n kto katr dekada dhe q fitoi mimin “Nobel” t

No Pic available
  • 2010-06-19

Matura, sa pyetje do të ketë çdo kapitull në provimet shoqërore

Cilët janë librat prej nga do të vijnë shumica e pyetjeve në provimet e fundit të maturës, që do të zhvillohen në 30 qershor Provimet e fundit t Maturs Shtetrore, ato me zgjedhje, kan edhe peshn kryesore t maturs, pasi edhe pse prbjn vetm 40 pr qind t nots totale, indeks

No Pic available
  • 2010-06-18

Berisha: Po vazhduat kështu, unë edhe 35 vjet në kalë

Deklaratat e fundit t kreut t socialistve, Edi Rama, dhe krahasimet e tij me Fan Nolin nuk kan qndruar jasht vmendjes s Kryeministrit Sali Berisha. Gjat fjals s djeshme n Kuvend, ai pohoi se Rama po tenton t gjej ngushllim duke krahasuar veten me Nolin. “Nse ma ka shpifur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama