Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-18

Votimi i hapur, Kuvendi në pritje të konsensusit

Shtyhet miratimi i ndryshimeve në rregullore Kuvendi nuk ka miratuar dje ndryshimet n Rregulloren e Kuvendit. Edhe pse ishte vendosur kalimi i ktij projektvendimi, n momentin e fundit sht hequr nga rendi i dits pr t’i ln m shum koh opozits t reflektoj lidhur me kt shtje. Dy

No Pic available
  • 2010-06-18

Jo më mosmirënjohje për Amerikën, Albin

Ndihem mir q u lirua Albin Kurti, por pasi e ka kryer dnimin. U lirua nga nj trup gjyqsore q ai nuk e njeh, si thot vet. Iu b gjyq nga gjykats q ai nuk i njeh e i pranon, si thot vet se ai nuk e njeh EULEX-in q vepron n Kosov. Historia e Albinit dhe e “Vetvendosjes” sht si historia e a

No Pic available
  • 2010-06-18

Prifti, gjermanëve: Investoni në Shqipëri, ka taksa më të ulëta se Kina

Ftohet sipërmarrja gjermane për të investuar në biznesin fason Nse nj investitor i huaj krkon t investoj kapitalin e tij n nj shtet tjetr, pikspari duhet t shoh far lehtsish ofron ky vend n lidhje me taksat, krahun e puns dhe tregun. T gjitha kto mundsi favorite, ministri i Ek

No Pic available
  • 2010-06-18

Operacionet në spitale, vetëm me firmën e të sëmurit

Asnj lloj ekzaminimi invaziv, procedur trajtimi mjeksor alternativ apo operacion nuk do t kryhet nga mjekt pa marr miratimin e t smurit. “Deklarat konsensusi pr procedurn e ekzaminimit dhe ndrhyrjen kirurgjikale”. Kshtu quhet “kontrata” q duhet t firmoset nga pacienti apo f

No Pic available
  • 2010-06-18

Lumbardhi i Prizrenit, varri i Bekimit

I biri i Bekim Fehmiut, Hedoni, ka qenë gjithë kohën i gatshëm të shprehet për mediat, qoftë ato shqiptare dhe serbe, duke treguar jo vetëm momentet e ndarjes tragjike të aktorit nga jeta, por dhe momente personale, familjare, gjithçka kishte lidhje me vetëdijen dhe psikologjinë e aktori

No Pic available
  • 2010-06-18

Pollo: Rregjistrimi popullsisë, bazë për qeverisje më të mirë

Rregjistrimi i popullsis dhe banesave sht mjaft i rndsishm pr Shqiprin n mnyr q t krijohet nj baz t dhnash pr nj politik-brje dhe qeverisje m t mir. Kshtu u shpreh Ministri pr Teknologjin dhe Inovacionin Genc Pollo, gjat nj takimi t organizuar nga INSTAT ku vlersoi punn e deritanishme q ka realizuar

No Pic available
  • 2010-06-18

"Testi i Stresit" për të gjitha bankat në Europë

Bankat n Europ do t taksohen e do jen t detyruara t publikojn financat e tyre. N takimin e nj dite m par, zhvilluar n Bruksel, lidert europiane vendosn aplikimin e atij q njihet si “Testi i stresit”, n t cilin sistemi bankar do t identifikoj dobsit e tij. Propozimi pr aplikimin e nj taks

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama