Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-17

Ish-krerët e KQZ-së: Të respektohen afatet për ndryshimet në Kod

Ndryshimet n Kodin Zgjedhor q duhet t bhen brenda afateve ligjore, doemos lihen si prher n minutn e fundit. Kshtu mendojn ish-krert e Komisionit Qendror t Zgjedhjeve, lirim Gjata e Kristaq Kume. “Gjithmon ka qen problematike arritja e kompromiseve politike dhe dalja e kodev

No Pic available
  • 2010-06-17

Koncesionet, shtyhet afati i fillimit të punimeve, nga 12 deri në 24 muaj

Shtyrja e afatit ishte një kërkesë e bërë herët nga investitorët vendas Investitort shqiptar q kan investuar kapitalin e tyre n ndrtimin e hidrocentraleve t reja me koncesion prej kohsh, kan krkuar nga qeveria shtyrjen e afatit t fillimit t punimeve nga 12 muaj, q sht aktua

No Pic available
  • 2010-06-17

Haldedaj: Ligji i ri për inspektimin financiar nuk dublon KLSH-në

Ligji i ri pr inspektimin financiar nuk dublon as veprimtarin e Kontrollit e Lart t Shtetit dhe as t Auditit, por sht nj ligj q kontrollon deri n detaje se ku shkojn parat e tatimpaguesve shqiptar. Kshtu ka deklarua dje zvendsministri i Financave, Nezir Haldedaj, n nj konferenc s

No Pic available
  • 2010-06-17

Vasili: Do të ketë evidentim të rasteve dhe ndihmë familjeve

“Autizmi sht nj problem, i cili krkon t adresohet n mnyr profesionale, krkon zgjidhje afatshkurtr dhe afatgjat. Duhet menduar n mnyr urgjente se si do t ulet barra e rnd e familjeve q kan fmij me autizm, duhet prcaktuar se si institucionet shtetrore dhe joshtetrore do t m

No Pic available
  • 2010-06-17

Berisha, opozitës: Të bashkëpunojmë për Shqipërinë Europiane Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mp

"Pr 35 vjet t tjera, sipr kalit do t jem……” Kshtu sht shprehur kryeministri Sali Berisha gjat seancs plenare t paradites, duke i ftuar deputett e opozits q t’i rikthehen tradits m t mir t bashkpunimit pr t kontribuar n emr t proceseve integruese t vendit. Duke vlersuar

No Pic available
  • 2010-06-17

Kriza, sërish takim midis liderëve të BE

Kriza mbledh srish n Bruksel lidert e bllokut 27-antarsh, t cilt do t diskutojn mbi situatn financiare, e po kshtu do t aprovojn edhe nj strategji 10-vjeare mbi rritjen ekonomike dhe punsimin, t hartuar nga Komisioni Europian. Krahas ksaj do t diskutohet edhe Spanja, ekonomia e pest e madhe n Euroz

No Pic available
  • 2010-06-17

Bien temperaturat, në fundjavë rikthehen rreshjet

Nj lajm i mir dhe i keq vjen nga metereologt prsa i prket motit. Lajmi i mir sht se vapa e ktyre ditve merr fund t shtunn, por e keqja sht se ulja e temperaturave do t shoqrohet dhe me rreshje shiu n fundjave dhe fillim javn q vjen, dukekshtu nj mot aspak t favorshm pr plazh. Temperaturat e larta, t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama