Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-16

Mbështetja financiare për policët e vrarë, Siguria zgjeron përfituesit

Familjet e punonjsve t vrar t Forcave t Armatosura, Policis s Burgjeve dhe t Shrbimit Informativ Shtetror do t prfitojn mbshtetje financiare ashtu si edhe ata t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t S

No Pic available
  • 2010-06-16

Frikë nga konkurrenca apo politika!

Ndryshimi i projektligjit për artin dhe krijimi i Qendrës Kombëtare të Artit dje në një tavolinë me artistë të fushave; miratim total, shoqëruar me pak kundërshti, me ironinë e definicionit të emërtesave, pritet të enjten të shkojë në komisionin parlamentar Mund

No Pic available
  • 2010-06-16

Komisioni i Ekonomisë diskuton ligjin e ri për menaxhimin financiar dhe kontrollin

Koncepti i menaxhimit financiar dhe kontrollit vjen me nj projektligj t ri, i cili prcakton prgjegjsit e institucioneve dhe drejtuesve q e kryejn at. Ministria e Financave ka hartuar projektligjin "Pr menaxhimin financiar dhe kontrollin". Ky projektligj i cili sht miratuar nga qe

No Pic available
  • 2010-06-16

Tragjikisht ndahet nga jeta Bekim Fehmiu

Bekim Fehmiu, ka kryer vetëvrasje në banesën e tij në Zvezdara, në rrethinën e Beogradit Nj ndarje tragjike me ikonn e filmit. Pas trheqjes dhe izolimit total nga bota kinematografike, aktori shqiptar me fam botrore, Bekim Fehmiu, ka kryer vetvrasje n banesn e tij n Zvezdar

No Pic available
  • 2010-06-16

Imami: Mbështetja e Francës për Shqipërinë, pa rezerva Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320

E par shpeshher si skeptike e planit t zgjerimit t Bashkimit Europian, Franca po shndrrohet n mbshtetse kryesore t ktij projekti. Pr sa i prket Shqipris, Parisi po konfirmon nj prkrahje pa rezerva. A sht ky nj ndryshim i politiks s Pallatit t Elizes ndaj vendeve t Ballkanit Perndimor? Ministri i Mb

No Pic available
  • 2010-06-15

Berisha, akuza Ramës: Trefishove taksat, bllokim të ardhurave

Berisha paralajmëron Ramën: Taksat e tepërta, ti kthehen biznesit Kryeministri Sali Berisha akuzoi dje kreun e Bashkis s Tirans, Edi Rama, se ka trefishuar taksat dhe se po i shndrron ato n adra, duke shpikur nj sistem t ri fiskal q rndon sidomos biznesin e vogl. Por kundrejt k

No Pic available
  • 2010-06-15

PS: Jo falje 3 muaj para dhe pas zgjedhjeve

Kriteret ndaluese pengojnë edhe faljen e veprave të tjera penale Komisioni i Ligjeve ka nisur dje shqyrtimin nen pr nen t projektligjit “Pr faljen” e t dnuarve. N diskutimin nen pr nen jan marr parasysh jo vetm amendimet e bra nga relatori demokrat Viktor Gumi, por d