Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-15

Berisha dhe Rama, të mërkurën ritakohen në Strasburg

Krokodili pret raundin e dytë të negociatave Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i PS-s, Edi Rama, ritakohen n Strasburg, me qllim gjetjen e nj zgjidhjeje t prbashkt q do t’i jepte fund ngrit politik n vend. Brenda pak javsh nga darka informale n restorant “Krokod

No Pic available
  • 2010-06-15

Paratë publike, inspektim për të evituar abuzimet

Gjobë nga 40 mijë në 70 mijë për shkelësit Asnj njsi publike nuk mund t keqmenaxhoj fondet e saj. Pikrisht kt gj synon dhe projektligji i propozuar nga Ministria e Financave, “Pr inspektimin financiar publik”. N draftin e mbrritur n Kuvend parashikohet q inspekt

No Pic available
  • 2010-06-15

Dekretet e Topit, seancë e veçantë për secilin kandidat

Diskutimi, pas marrjes së informacionit nga disa institucione Dekretet e Presidentit t Republiks pr kandidatt e Gjykats s Lart do t diskutohen javn q vjen n Komisionin e Ligjeve. N kalendarin e punimeve t ktij komisioni sht prcaktuar, ndryshe nga sa ishte m par, se pr secilin de

No Pic available
  • 2010-06-15

Fizarmonika tragjike!

I emigruar 20 vjet më parë nga Kosova së bashku me kompozitorë të tjerë drejt Kroacisë, kompozitori Bashkim A. Shehu tregon se si po transformohet një nga instrumentet më të mrekullueshme, fizarmonika, në fakultetin ku ai jep mësim në një provincë të Istrias Kompoz

No Pic available
  • 2010-06-15

Milioneri, tre kandidatë të veçantë me tipare të kundërta

Edhe përkundër programeve të ngjeshura të televizioneve e sidomos nga ethet e kampionatit botëror në futboll, formati Kush do të bëhet milioner është ndër më të shikuarit Pas dy edicioneve relaksuese, q zgjuan emocione t veanta, konkurrenca garuese e fmijve (Junior Mi

No Pic available
  • 2010-06-15

Ngërçi politik, Naço: Politika është kthyer në normalitet

Greva plotësoi qëllimet e Ramës, zërat kundër u bindën Opozita e ka kuptuar m n fund rolin e saj si opozit dhe po e luan at. Kshtu mendon mazhoranca q qeveris vendin. Deputeti i Lvizjes Socialiste pr Integrim, njkohsisht nnkryetari i Kuvendit, Nasip Nao, si pjes e shumics po

No Pic available
  • 2010-06-15

Eurobond i brendshëm, përse jo?

Bono thesari t shtetit shqiptar n euro? sht nj mundsi q po merret n konsiderat nga Ministria jon e Financave. Nj form q po krkonin vet bankat ishin fondet e investimit, pr t kanalizuar pikrisht parat prkohsisht t lira si t bankave, edhe t shqiptarve. Por ndoshta sht ende hert pr fondet e investimi