Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-15

Brenda javës, devijim trafiku te Rruga e Dibrës, kalimi te Urani Pano

Do të ketë hapje të segmenteve, në të cilat ka mbaruar procesi i ndërtimit të infrastrukturës nëntokësore dhe bllokime të segmenteve të tjera Brenda ksaj jave, nj tjetr skem lvizjeje do t funksionoj n kryeqytet, duke bllokuar disa segmente dhe duke devijuar trafikun n

No Pic available
  • 2010-06-15

Arti, a do të ndahet nga ligji i vjetër!?

Sot, për herë të parë, nisma e Ministrisë së Kulturës për një debat të madh për ligjin e ri për artin, që funksionon ende me ligjin e vjetër Qysh prej ‘99-s, kur sht miratuar ligji pr artin skenik, asnj debat i hapur nuk sht br. Kjo nuk diskuton as zbatimin e t

No Pic available
  • 2010-06-15

Lajme jo të mira për Evropën

Zgjedhjet parlamentare n Belgjik jan fituar nga nacionalistt flamand. Ata angazhohen pr ndarjen e vendit. N Valonin frankofone n jug t vendit, socialistt kan dal partia m e fort. Formimi i qeveris n Belgjik do t jet i vshtir dhe nuk pritet t ndodh para 1 korrikut, kur Belgjika merr presidencn e ra

No Pic available
  • 2010-06-15

Për kë sheh krizë aty ku nuk ka

Nj nga argumentet q mirfilli nuk qndron kur anatemohet ekonomia e vendit, sht se kjo qeveri e sotme po prgatitet t marr hua (nprmjet eurobondit) pr t shlyer nj borxh t kaluar. sht m se e vrtet q nj pjes t mir t 400 milion eurove t eurobondit qeveria do ta prdor pr kt qllim, por nuk prbn sakrilegj.

No Pic available
  • 2010-06-15

Protesta në Rumani dhe Francë

Mijra rumun u mblodhn prpara Parlamentit n Bukuresht n shenjt proteste kundr masave t qeveris pr uljen e shpenzimeve. Mes tyre ishin dhe punonjs t sektorit publik, si dhe ata t shrbimit postar, t shndetsis dhe arsimit. Mediat vendase raportuan se nj grup i protestuesve u munduan t hynin n parlament

No Pic available
  • 2010-06-15

28 viktima nga një përleshje në burgjet e Meksikës

Prleshjet mes t burgosurve n nj burg n veri-perndim t Meksiks kan shkaktuar 28 viktima. Kjo ngjarje vjen pasi dhjetra t tjer u vran n prleshjet mes bandave t drogs n qytetin e Sinaloas. Po kshtu, kan mbetur t vrar edhe 12 polic. Autoritetet lokale than se bhet fjal pr disa t plagosur. Q nga viti 2

No Pic available
  • 2010-06-14

DisiplinA parlamentare, Rama vë në "rresht" grupin

Ndan detyrat për anëtarët e komisioneve parlamentare. Reformë në komisionet e partisë, të ngjashme me ato të Kuvendit Drejtimi i grupit parlamentar, pa qen vet pjes e Kuvendit, sht par e vshtir pr Edi Ramn, por ai ka gjetur mnyrn pr t mbajtur nn kontroll sjelljen e depute

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama