Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-14

Drafti i ambasadorëve: BE nxit palët për zgjidhje

Bashkimi Evropian nxit palt n politikn shqiptare pr zgjidhjen e ngrit. N draftin e konkluzioneve t prgatitur nga ambasadort e prhershm t Bashkimit Evropian mbi t cilin ministrat e Jashtm t BE-s do t diskutojn t hnn n Luksemburg, thuhet se prshndetet fakti q opozita shqiptare sht

No Pic available
  • 2010-06-14

Sundimi i ligjit ideal të lashtë shtetëror

shtja q m s shumti i ka preokupuar mendjet filozofike dhe politike t kohs, duke u nisur q nga filozofi i njohur Platon e deri te John Rawls, ka qen qllimi dhe rruga q ndjek nj qeverisje apo shtet. Ata kan prcjell me vmendje t theksuar procesin e ecjes apo edhe funksionimit t shtetit, gjithashtu at

No Pic available
  • 2010-06-14

Adileja!

Dikur, n Shqiprin ton, ka jetuar nj grua e bukur e lindur pr t qen nj zonj e vrtet, por rrokullisja e fatit e deshi q ajo ta kalonte jetn npr internime. Emri i saj i lindjes sht Adile Zavalani, e bija e Feim Zavalanit, aq i njohur nga ne shqiptart si njri prej atdhedashsve q u prpoqn aq shum pr nj

No Pic available
  • 2010-06-13

Kur elitat bëhen ideologji e krimit

Dokumente historike mbi një ideologji serbe - Shtëpia Botuese 55 risjell për lexuesin librin Spastrimi etnik, një nga vështrimet më të thella të bërë mbi një ideologji serbe, me parathënie nga shkrimtari ynë i njohur Ismail Kadare Kur n vitin 1993, shtpia botuese fran

No Pic available
  • 2010-06-13

Këtë herë për Afrikën

Jeta është një metaforë e futbollit Jo rastsisht Afrika e Jugut u zgjodh vendi i mikpritjes s Kampionatit Botror t Futbollit 2010, jo rastsisht ky event prkon me 20-vjetorin e liris s Nelson Madels e po jorastsisht 20 vjet m par ky person zgjodhi pikrisht futbollin e sportin n

No Pic available
  • 2010-06-13

Elizabeth Bathory, misteri i konteshës gjakpirëse të Hungarisë

Ajo çka është e vërtetuar për të, ishte se viktimat e saj ishin shpesh fshatare që shkonin në kështjellën e saj me premtimin e një pune që paguhej mirë si shërbëtore, por kishte mes tyre edhe viktima të tjera, të cilat ishin bijat e fisnikërisë së vogël, që dërgoheshin në kë

No Pic available
  • 2010-06-13

Merkel dhe Sarkozy nuk janë të një mendjeje në këtë krizë

Kancelarja gjermane kundrshton prshtypjen e krijuar se sht duke u grindur me Presidentin francez pr politikn q duhet ndjekur n menaxhimin e krizs s BE-s. Megjithat diferencat vazhdojn t ekzistojn. "Un nuk mendoj kshtu", - iu prgjigj kancelarja federale gazets “Frankfurter Allgemeine Zeitung&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama