Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-13

Energjia, familjarët do të zgjedhin vetë kompaninë furnizuese

Leonard Beqiri, zëvendësministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, tregon sfidat energjetike Nse Shqipria do t shfrytzonte gjith kapacitetin hidrik t saj, pr t prodhuar energji elektrike, por edhe burimet alternative, vendi yn do t prodhonte rreth 16-18 miliard kilovat/or

No Pic available
  • 2010-06-12

Kosova përkujton 12 Qershorin, ditën e Çlirimit

Kosova kujton sot 12 Qershorin e vitit 1999, nj dit q pr popullin simbolizon fundin e shtypjes nga regjimi i Sllobodan Millosheviit. 11 vjet m par, hyrja e forcavve t NATO-s n Prizren i dha fund dhuns dhe represionit. Pikrisht n ditn e lirimit t Kosovs, n Prizren u prurua monumenti i NATO-s, n shenj

No Pic available
  • 2010-06-12

Topalli: Askush nuk qëndron mbi ligjin dhe shtetin e së drejtës

Opozita, luftë për interesat personale të një njeriu Ligji dhe shteti i s drejts jan baza n nj vend demokratik dhe mbi t nuk mund t qndroj askush, as opozita. Kshtu ka deklaruar dje n Qipro kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ku mori pjes n konferencn e nivelit t lart t kr

No Pic available
  • 2010-06-12

Kryesocialisti Rama harron datëlindjen e PS-së

Rama nuk bëri komente për draftin e ndërkombëtarëve Partia Socialiste ka nisur t quhet kshtu q nga 12 qershori i vitit 1991, duke hequr dor nga emri Partia e Puns dhe duke reformuar programin dhe strukturat e saj. Sot kjo parti ka prvjetorin e krijimit, por si msohet nga seli

No Pic available
  • 2010-06-12

Shefat e klinikave do të zgjidhen me konkurs ndërkombëtar

Task-forca diskuton për rekrutimin e pedagogëve të rinj në Fakultetin e Mjekësisë Reformimi i sistemit shndetsor do t nis nga Fakulteti i Mjeksis. Duke filluar nga viti tjetr, kurrikulat e lndve q studiohen n dy vitet e fundit, krahas lndve t detyruara do t ket, edhe lnd me

No Pic available
  • 2010-06-12

Borxhi i Shqipërisë, ja vendet që duhet tu kthejmë paratë

Detyrimet/Vendi ynë ka një borxh total prej 687 miliardë lekësh. Kujt dhe pse i kemi marrë këto para në 20 vite N rreth 20 vjet Shqipria ka marr hua pr projekte me rndsi strategjike dhe ekonomike. Huamarrja ka qen e nevojshme pr projekte infrastrukturore, mbshtetje ekonomik

No Pic available
  • 2010-06-12

Muret e Krujës, I fundmi roman historik i Gjergj Zhejit

Aktualitet/ Parathënia e fundit nga Gjergj Zheji, në romanin që pritej të dilte në treg, Muret e Krujës Gjergj Zheji “Shtini durt n brez t shoshoqit qi t mani njani tjetrin e mos t’u ajn bota”. Sknderbeu (Sipas gojdhns) 1 Igumeni e la furn e holl prej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama