Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
No Pic available
  • 2010-06-12

Prespa në rrezik, Shkencëtarët: Po zhduket liqeni i madh; moçalishte i vogli

Ministri Mediu: Çështja duhet të zgjidhet. Rektori Kule: Studime të këtij lloji, ogur i mirë për shkencën shqiptare N tre dhjetvjeart e fundit, Liqeni i Madh i Presps ka humbur 1/6 e ujrave t tij, duke vendosur n rrezik vet ekzistencn e tij funksionale dhe t ekonomis n zon

No Pic available
  • 2010-06-11

Ndërhyrjet në rrjetin e Ujësjellësit, 20 padi penale

Mbi 20 subjekte do t hetohen nga prokuror t rrethit Tiran pr ndrhyrje t paligjshme n rrjetin e shprndarjes s ujsjellsit. Vet kreu i ksaj drejtorie n Tiran, Sait Dollapi depozitoi n mesdit n prokurorin e rrethit, kallzimet penale, duke shnuar kshtu rastin e par t procedimeve penale mbi konsumatort. P

No Pic available
  • 2010-06-11

Zgjedhjet për Kuvendin, PS riciklon të vjetrit

Grupi i PS-së zgjedh drejtuesit e komisioneve, Dokle nënkryetar N zgjedhjet e para t kushtzuara t bra n PS pr drejtuesit e grupit kuvendor dhe prfaqsuesit socialist n postet e Kuvendit, jan ricikluar t vjetrit e ksaj partie. Deputet veteran q i “shptuan” fshess &ldqu

No Pic available
  • 2010-06-11

Fotografia Sotiri dhe frika jonë

Ditn e shtun, m 12 qershor, n galerin “Guri Madhi” n qytetin e Kors hapet ekspozita e konkursit ndrkombtar pr fotograf t rinj, q mban emrin e Kristaq Sotirit. sht viti i tret q qendra kulturore Lindart, n bashkpunim me Bashkin e Kors organizojn kt konkurs, q mban emri

No Pic available
  • 2010-06-11

Forbes, Shqipëria, ndër tri vendet me tërheqëse për turizëm në Evropën Lindore

Turizmi kulturor dhe ai fetar sht nj e veant q e ofron Shqipria. Revista prestigjioze “Forbes” n nj shkrim t saj e prmend Shqiprin nj ndr tri vendet e Ballkanit q mund t ofroj atraksionet m t veanta n Evropn Lindore, duke veuar Kalan e Beratit si nj vend q duhet vizitua

No Pic available
  • 2010-06-11

Borxhi, çdo shqiptar paguan 20 herë më pak se Eurozona

Drejtori i Përgjithshëm i Menaxhimit të Borxhit, Xhentil Demiraj, tregon detajet mbi shlyerjen borxhit publik Asgj pr t’u shqetsuar nga rritja e huamarrjes s brendshme pr muajt e par t vitit. Huamarrja e brendshme pr gjith vitin nuk do t ndryshoj n total. Xhentil Demiraj,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama