Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
Ver: n det kujdesuni pr flokt tuaj
  • 2017-08-12

Ver: n det kujdesuni pr flokt tuaj

Dielli, uji i kripur dhe era jan t gjitha stres pr flokt tuaj: msohuni t kujdeseni pr ti pasur t shndetshme dhe t rrjedhshme. Dielli, deti, plazhi dhe era: jan kushtet me t cilat qetsohemi m mir gjat pushimeve. Por nuk mund t thuhet e njjta gj pr flokt ton. Ekspozimi i gjat n rrezet diellore tenton

Tokio dhe arkitektura: një zhytje në horizontin e t ardhmes
  • 2017-08-12

Tokio dhe arkitektura: një zhytje në horizontin e t ardhmes

Mes Lindjes dhe Perndimit, nj qytet magjepss me ndrtime shum inovative q meriton t vizitohet Tokio sht tradit, por mbi t gjitha inovacion dhe e ardhme, pr kt arsye metropoli japonez karakterizohet edhe nga nj horizont i jashtzakonshm ndrtesash dhe gratacelash moderne dhe bashkkohore, shpesh t karak

Nata e yjeve që bien: nj dshir pr çdo shenj t Zodiakut
  • 2017-08-11

Nata e yjeve që bien: nj dshir pr çdo shenj t Zodiakut

Data 10 gusht njihet si nata e yjeve që bien. Dhe kshtu, t gjith me syt drejtuar nga qielli, presim t shohim t pakt nj pr t shprehur dshirn m t madhe q kemi. Romantikt  m t mdhenj shpresojn t gjejn dashurin, m t shqetsuarit t sistemojn ndonj ndodhi pune ose praktike. Magjia e ksaj nate jetohet nd

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti
  • 2017-08-09

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti

Venezuela ka nj pozicion gjeografik t privilegjuar: nj kufi i gjat i pambikqyrur me Kolumbin, prodhuesi numr nj i kokains dhe nj bregdet shum i gjer. Pista q lidh trafikun me kryen e regjimit narkotik. Narkodiktatura. Lexohet n muret e Karakas, dgjohet nga zrat e analistve dhe politikanve t opozits

Msoni t udhtoni lehtsisht, ja si t minimizoni bagazhet
  • 2017-08-05

Msoni t udhtoni lehtsisht, ja si t minimizoni bagazhet

E padobishme t marrsh me vete nj garderob dhe aksesor t shumt: t reduktosh valixhet vetm n t domosdoshmet (dhe udhtoni m t lumtur) sht e mundur! Kush ka fmij t vegjl i kupton shum mir vshtirsit. Pr sasit e paprshkrueshme t sendeve q mund t shrbehen, duhet t merrem n pushime bagazhe t pabesueshme. Du

Ke humbur pesh pa qen n diet? Ja 7 arsye t mundshme
  • 2017-08-04

Ke humbur pesh pa qen n diet? Ja 7 arsye t mundshme

Luhatje t vogla t peshs gjat vitit konsiderohen normale, por n qoft se rnia sht m e madhe e sidomos pa arsye, sht mir t bni nj kontroll sepse mund t jet shenja e nj smundjeje serioze T mbash nn kontroll peshn sht sigurisht e dobishme, por kjo nuk do t thot q duhet t bhemi skllav. N kohn e tanishme,

Ver, 8 këshilla pr t shmangur vapn (dhe rifituar energji)
  • 2017-08-04

Ver, 8 këshilla pr t shmangur vapn (dhe rifituar energji)

Kur temperaturat rriten, edhe aktivitet m banale bhen t lodhshme n qoft se nuk disponon nj kondicioner (ose nuk do ta prdorsh). Por mjaftojn disa truke t thjeshta pr t kthyer energji n pes minuta. Vendos akull para ventilatorit Ventilatori nuk ftoh n t vrtet ajrin, por rreh n lkur, duke ndihmuar dje