Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
Lidhja e rrezikshme mes problemeve t dhmbve dhe tumoreve
  • 2017-08-03

Lidhja e rrezikshme mes problemeve t dhmbve dhe tumoreve

Kush vuan nga inflamacionet dhe periodontiti ka m shum rrezik pr tiu zhvilluar nj tumor, sidomos n ezofag. Hipotezat: bakteret q shkaktojn pezmatim n goj migrojn dhe bjn fole n organet e tjera Çshtja mund t duket shum e çuditshme, por ka nj baz t fort shkencore: ka nj lidhje mes infeksioneve kroni

Horoskopi i shijes: vendos në tryez 12 shenjat
  • 2017-08-02

Horoskopi i shijes: vendos në tryez 12 shenjat

Zodiaku ndikon edhe n preferencat ushqimore: ja si t provokoni miqtë, nga dashi te peshqit Kur flasim pr ushqim t gjith kemi preferencat tona. Ka q adhurojn pjatat e para, dikush nuk ia del t heq dor nga nj meze e shijshme ose ka t tjer q cmojn ushqimin e shndetshm dhe t freskt. N baz t shenjs s Zo

No Pic available
  • 2017-07-06

Si votohet n Gjermani?

Nj dit dhe dy kryqe vendosin pr katr vjet. Kaq zgjat nj periudh legjislative n Gjermani. M 24 shtator do t votohet pr Bundestagun e ri. Por si funksionon zgjedhja e prfaqsuesve t popullit? Fjalia m e cituar pr sistemin elektoral n Gjermani sht: Deputett zgjidhen prmes “zgjedhjeve t prgjithshme

No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

Militantët e PD-së shpërthejnë ndaj Bashës, pas thirrjeve për luftë: O Lule, çpo gomat e Brishës, Topallit, Bodes
  • 2017-02-25

Militantët e PD-së shpërthejnë ndaj Bashës, pas thirrjeve për luftë: O Lule, çpo gomat e Brishës, Topallit, Bodes

Opinioni publik shpreh revoltë dhe kundërshtim ndaj thirrjeve të kreut të opozitës për luftë, për çarje gomash, thyerje xhamash e tërheqje zvarrë. Edhe militantët e PD-së në faqen e tij i bëjnë thirrje që të mbledhë mendjen liderit të tyre. Treguesi i parë i opinionit publik

Pse Rose e la Jack t mbytej? Regjisori tregon gabimin q bri i revoltuar
  • 2017-02-01

Pse Rose e la Jack t mbytej? Regjisori tregon gabimin q bri i revoltuar

E kush nuk ka derdhur lot gjat filmit Titanic, pr t mos thn ka qar me dnes, kur Jack u mbyt. Askujt nuk i besohej q ai djalosh bjond t ishte aq i pafat. Po sa prej jush jan revoltuar kur vite m von kan kuptuar q Jack mund t kishte shptuar nse ngjitej n drrasn ku ishte Rose dhe se vdiq kot s koti. P

Donald Trump u ngjall frik gjermanve
  • 2017-01-20

Donald Trump u ngjall frik gjermanve

An e mban gjithka ka t bj me Trump: bhen prgatitjet pr inagurimin n Uashington. Por habia, se ’president kan zgjedhur n SHBA vazhdon t jet e pashuar n Gjermani. Disa madje mendojn se jan n zhgjndr. Por tani vrtet n program sht inagurimi i Donald Trump-it. “Nse ai do t kandidonte n Gjerma