Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
Ahmetaj: Jo qeveri teknike; ekonomia shqiptare drejt 3.4%
  • 2016-07-18

Ahmetaj: Jo qeveri teknike; ekonomia shqiptare drejt 3.4%

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, ka thënë një qeverie e mundshme teknike në këtë kohë, nuk është e nevojshme dhe aspak e domosdoshme. Ahmetaj, ka dalë kshtu kundër propozimit të kreut të LSI-së Ilir Meta, i cili deklaroi një ditë më parë se vendi mund të shkojë në zgjedhje t

No Pic available
  • 2016-07-07

Gjergj Fishta: A jemi kund gjallë?

Rubrika: Si shkruanin paraardhësit A jemi kund gjallë? Nga Gjergj Fishta Botuar më 1918 I përmenduni filozof i Greqis svjetër Aristoteli e la të shkruese, se jeta asht në punë, si me thanë, se për me njoftë a ka a ska jetë ndoj send, duhet me vrojto pale a punon a spunon aj gjësend;

No Pic available
  • 2016-06-15

PRAPASKENAT/ Çfarë fshihet pas sulmit të Nanos ndaj Ramës

Pas falënderimit që Edi Rama i bëri Fatos Nanos në Kongresin socialist të zhvilluar dy muaj më parë, dukej se mes dy figurave kryesore të së majtës ishte vendosur një lloj armëpushimi. Madje si për ta konfirmuar këtë fakt, ishte vetë Nano që e kishte pritur mirë falënderimin e Ra

Restaurimi dhe festa e atij që të do
  • 2016-05-19

Restaurimi dhe festa e atij që të do

Nga Astrit Cani* Ka thanë Herzeni, se "historia nuk kthehet mbrapsht... të tana rivendosjet, të tana restaurimet kanë qenë gjithmonë maskarada". Dhe i tillë rezulton edhe ky restaurim i bolshevizmit, që gjithsesi shfaq tipare të shfytyrueme, aq sa me u quejtë neobolshevizëm. Neobolsheviz

Biseda erotike/ Ermira Mehmeti: Ja ofertat që më bënë para publikimit
  • 2016-04-17

Biseda erotike/ Ermira Mehmeti: Ja ofertat që më bënë para publikimit

Deputetja e BDI-së në Maqedoni, Ermira Mehmeti rrëfen në një intervistë në emisionin me shukin në gazeta Express ofertat që i kanë ardhur për të mos publikuar bisedën erotike me zv.kryeministrin Musa Xhaferri. Ajo thotë se e gjithë biseda është e montuar dhe se qëllimi ishte pë

No Pic available
  • 2016-04-04

Përse z. Lulzim Basha nuk e pranoi ftesën e zotit Edi Rama për një forum politik bisedash

Nga Artan Fuga Perse z. Lulzim Basha nuk e pranoi ftesen e zotit Edi Rama per nje forum politik bisedash? ————– Sepse nuk ka pike interesi ne kete vit elektoral. Po ta pranonte do te ishte nje anashkalim publik i partneritetit me kryetarin e pd, doktor Berishen. Poashtu

Përse Basha nuk e pranoi ftesën e Ramës?
  • 2016-04-04

Përse Basha nuk e pranoi ftesën e Ramës?

Nga Artan Fuga Perse z. Lulzim Basha nuk e pranoi ftesen e zotit Edi Rama per nje forum politik bisedash? Sepse nuk ka pike interesi ne kete vit elektoral. Po ta pranonte do te ishte nje anashkalim publik i partneritetit me kryetarin e PD, doktor Berishen. Po ashtu do te perjashtonte nga nje tres