Rezultate te kerkimit per termin: +Kshtu

Meta: total 1000 / total_found 2183 / time 0.001 / keyword[0] kshtu / docs[0] 2183 / hits[0] 3286 /
PERGJIMET/ Ja si u porosit vrasja e biznesmenit durrsak nga burgu
  • 2016-02-13

PERGJIMET/ Ja si u porosit vrasja e biznesmenit durrsak nga burgu

Zbardhet përgjimi telefonik mes të dënuarit me burgim të përjetshëm, Admir Tafilaj dhe Kristi Pines, personit që dyshohet se ka ndihmuar për vrasjen e biznesmenit durrsak, Leonard Murati në nëntor të vitit 2014. Panorama ka zbardhur bisedën mes Tafilajt në burg dhe Kristi Pines, që

Mos u habisni nga padia e Fullanit, prisni, ka akoma
  • 2016-02-10

Mos u habisni nga padia e Fullanit, prisni, ka akoma

Nga Andi Malasi Ardian Fullani, ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë është kthyer në kryelajm së paku dy herë: Herën e parë kur iu vunë prangat për akuzën e shpërdorimit të detyrës me pasojë grabitjen e 713 milionë lekëve nga Departamenti i Emisionit, dhe herën e dytë kur

Blushi: E drejtoj PS-në më mirë se Rama!
  • 2016-01-29

Blushi: E drejtoj PS-në më mirë se Rama!

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi, i ftuar sot në mbrëmje në emisionin e Sokol Ballës "Top Story", ka folur me lajmin e fitës, se Eduart Ndocaj mund të konkurrojë përballë Edi Ramës për kreun e PS-së gjatë Kongresit të 19 marsit.- "Kanë gjëra të përbashkëta, janë shokë.

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë
  • 2016-01-24

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë

Ditëlindja e 67-të e John Belushit, aktorit shqiptar me famë botërore Nëse ai do të ishte gjallë, sot do të festonte 67-vjetorin e lindjes. Aktori dhe këngëtari me origjinë shqiptare dhe me famë botërore John Belushi lindi pikërisht në 24 janar të vitit 1949 dhe vdiq në moshën 33

Matoshi: E ju spiune të VV-së, shkoni e për***ni në najë grope m***!
  • 2016-01-22

Matoshi: E ju spiune të VV-së, shkoni e për***ni në najë grope m***!

Analisti, Halil Matoshi ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje për spiunim të çdo veprimi që ai bënë në profilin e tij në Facebook. Matoshi ka thënë se marritë e VV-së që keqpërdorin profilin tim në FB janë frik&

Hoxha 100 vjeçar nga Kosova, kur fëmijët vinin në xhami, tinëz ua mësosha alfabetin shqip
  • 2016-01-13

Hoxha 100 vjeçar nga Kosova, kur fëmijët vinin në xhami, tinëz ua mësosha alfabetin shqip

Në këtë fundvit, paksa të acartë, ia mërsyem shtëpisë së hoxhë Rifat Jashari, në Zhegër të Gjilanit, ku gjetëm ngrohtësinë që ofrojnë shtëpitë e mëdha me nam. Aty, në një shtrat të dhomës së pritjes, prekëm mikpritjen tradicionale shqiptare të 100-vjeçarit, lapidarit të

Pse Edi Rama duhet ta shohi edhe njiherë filmin Being John Malkovich
  • 2016-01-11

Pse Edi Rama duhet ta shohi edhe njiherë filmin Being John Malkovich

Nga Astrit Cani* Cani shkruan mbi artistin dhe politikanin dhe marrëdhënien mes këtyre dy kategorive. Ai për të shpjeguar figurën e kryeministrit sjell në vëmendje një film të njohur që trajton këtë temë. Paralelizmat mes artit dhe pushtetit janë asimetrike, mbivendosjet të pashmang