Rezultate te kerkimit per termin: +Ktu

Total: 1428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.101Z

Në fokus Çështja çame

Kta 20 vjet t demokracis n Shqipri krijuan mundsin pr ridimensionimin e diplomacis shqiptare dhe t krejt politiks kombtare. “shtja ame” dhe ajo shqiptare sht trajtuar n prgjithsi jo me ritmin e duhur, por shte njohur n Evrop, SHBA dhe OKB. M tepr se kurr shqiptart po shkojn drejt integ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Prifti: Energjia, investimet do të dyfishojnë kapacitetet importuese dhe eksportuese

Ministri inspekton punimet në nënstacionin e Kasharit. Sdo të ketë më kufizime energjie për shkaqe teknike <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; fon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.635Z

Berisha: Investimet për turizmin, 5 herë më shumë se socialistët

Infrastruktura moderne rrugore n zonat bregdetare sht nj kusht pr zhvillimin e mtejshm t turizmit n vend. Kshtu u shpreh kryeministri Berisha, gjat inagurimit t disa akseve rrugore, at t Plazhit t Jalit dhe Livadhs n Himar. Investime kto t qeveris shqiptare q kapin nj vler rreth 300 milion lek. Viz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Enrico Lo Verso: I dashuruar me Shqipërinë

Aktori i mirnjohur italian, Enrico Lo Verso, kthehet n Shqipri pas 17 vitesh. Ishte “L’America” filmi i shumprfolur i regjisorit Gianni Amelio q e solli pr t parn her n vendin ton. Pas ksaj nuk u kthye m, edhe i kishte thn vetes se duhej t vinte. Tashm ai sht pjes e Festivali Ndrko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.866Z

Marrëveshja e re e çarmatimit - Shtetet e Evropës Qendrore ndërmjet SHBA-së dhe Rusisë

Jo vetm duartrokitje, por edhe vshtrime gjith shqetsim e ndoqn Presidentin amerikan Obama n Prag, ku ai nnshkroi marrveshjen me homologun e tij rus. Premtimi i Presidentit amerikan Barack Obama para nj viti u prit n Prag me entuziazm. “Jam ktu pr t thn se SHBA-ja nuk do t largohet kurr nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.889Z

Krateri i ndezur i Gërdecit

Nga Myslym Pashaj   Tragjedia e Gërdecit, ja kshtu quhet dhe do t quhet n t ardhmen. Ajo, hera-hers, do t dal n horizontin jugperndimor t Ballkanit jo thjesht si nj aksident baruti dhe municionesh, por si nj dshmi rrqethse e shprthimit mallkimor vetasgjsues  t rezervave tunel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.384Z

Pagat, prparsi policve n terren

Ministria e Punve t Brendshme (MPB) n bashkpunim me Policin e Kosovs dha sot sqarime lidhur me sistemin e ri t pagave pr kategori t caktuara t policis, i cili u tha se u jep prparsi kategorive me nivel t lart t rrezikshmris n pun. Vendimi pritet t zbatohet nga 1 janar 2010. Drejtori i financave, H

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama