Rezultate te kerkimit per termin: +Ktu

Total: 1428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Enrico Lo Verso: I dashuruar me Shqipërinë

Aktori i mirnjohur italian, Enrico Lo Verso, kthehet n Shqipri pas 17 vitesh. Ishte “L’America” filmi i shumprfolur i regjisorit Gianni Amelio q e solli pr t parn her n vendin ton. Pas ksaj nuk u kthye m, edhe i kishte thn vetes se duhej t vinte. Tashm ai sht pjes e Festivali Ndrko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.866Z

Marrëveshja e re e çarmatimit - Shtetet e Evropës Qendrore ndërmjet SHBA-së dhe Rusisë

Jo vetm duartrokitje, por edhe vshtrime gjith shqetsim e ndoqn Presidentin amerikan Obama n Prag, ku ai nnshkroi marrveshjen me homologun e tij rus. Premtimi i Presidentit amerikan Barack Obama para nj viti u prit n Prag me entuziazm. “Jam ktu pr t thn se SHBA-ja nuk do t largohet kurr nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.889Z

Krateri i ndezur i Gërdecit

Nga Myslym Pashaj   Tragjedia e Gërdecit, ja kshtu quhet dhe do t quhet n t ardhmen. Ajo, hera-hers, do t dal n horizontin jugperndimor t Ballkanit jo thjesht si nj aksident baruti dhe municionesh, por si nj dshmi rrqethse e shprthimit mallkimor vetasgjsues  t rezervave tunel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.384Z

Pagat, prparsi policve n terren

Ministria e Punve t Brendshme (MPB) n bashkpunim me Policin e Kosovs dha sot sqarime lidhur me sistemin e ri t pagave pr kategori t caktuara t policis, i cili u tha se u jep prparsi kategorive me nivel t lart t rrezikshmris n pun. Vendimi pritet t zbatohet nga 1 janar 2010. Drejtori i financave, H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

MPJ: Kriteret e reja për ambasadorët

Belortaja: Diplomatt e rinj, me CV akademike t specifikuar dhe rezultate Reformimi i diplomacis shqiptare duket se do t prfshij edhe arsimimin e prfaqsuesve shqiptar kudo npr bot. Pak dit pas mbylljes s Konferencs s Ambasadorve, zvendsministri i Jashtm, Selim Belortaja, deklaroi se masteri n ekonomi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.143Z

Lubonja Politika shqiptare eshte kapur nga oligarket

0 brbr brbrPolitika shqiptare eshte kapur nga oligarket Keshtu e perkthen Fatos Lubonja faktin qe Bashkia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.634Z

SHISH, tërhiqet Kuvendi

Partnert e Shqipris n NATO nuk jan ende t knaqur nga ndryshimet e fundit n projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Kt ata e bn t ditur n tryezn e thirrur enkas nga ish-presidenti Moisiu. Ish-kreu i shtetit shprehu keqardhjen e tij q vihen n diskutim marrdhniet me vendet e NATO-s,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama