Rezultate te kerkimit per termin: +Ktu

Total: 1428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.634Z

SHISH, tërhiqet Kuvendi

Partnert e Shqipris n NATO nuk jan ende t knaqur nga ndryshimet e fundit n projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Kt ata e bn t ditur n tryezn e thirrur enkas nga ish-presidenti Moisiu. Ish-kreu i shtetit shprehu keqardhjen e tij q vihen n diskutim marrdhniet me vendet e NATO-s,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.992Z

Aksidentohet Gjiko, reperi: Falenderoj Zotin që më dha dhe një shans!

Reperi Asdren Gjikolli, i njohur me emrin e skenës Gjiko, ka pësuar një aksident të rëndë ditën e sotme në tunelin e Kalimashit. Makina me të cilin reperi udhëtonte është përplasur me një kamion. Siç shihet në foto makina e tij ka pësuar dëmtime të mëdha, ndërsa fatmirësisht Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.362Z

NJ FUND I HIPOKRIZIS

Vendimi i Donald Trumpit pr ta njohur Jeruzalemin si kryeqytet t Izraelit, ndonse sht i sinqert, shkakton nj dinamik me rezultat t paparashikueshm, mendon gazetari i FAZ Rainer Hermann. Ka nj sr temash, pr t cilat krkohet hipokrizi. Ndr to bn pjes edhe diskutimi, nse Turqia duhet t bhet antare e BE-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Kongresmeni amerikan Fosella mes shqiptarsh

N Institutin Gjergj Kastriot Skanderbeg n Staten Island me president Z.Rrape Rruci erdhi pr nj vizit Kongresmeni Amerikan Z.Vito Fosella. Ardhja e tij n orn 12 00 u prit thjesht, pa pompozitet, n fakt takimi dhe komunikimi i tij me pjesmarrsit, t linte prshtypjen, sikur t ishte pr nj koh t gjat si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Hetimet: Trebicka vdiq nga aksidenti

Kor (start)- Duket se dilemat e vdekjes s Kosta Trebicks, njeriut q bri jo pak buj pas tragjedis s Grdecit, me dshmit e tij tronditse, po shkon drejt mbylljes. Prokuroria e Kors, atje ku edhe ndodhi aksidenti me 12 shtator, ka arritur n prfundimin se vdekja e ish-biznesmenit sht shkaktuar nga akside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.633Z

Mbërrijnë ndihmat e para humanitare për Haitin. Mijëra të vdekur nga tërmeti

Mbrrijn n Haiti ekipet e para t shptimit nga SHBA, Norvegjia dhe Islanda. Vende t tjera drguan avion me ushqime, uj dhe medikamente. Banka Botrore vuri n dispozicion gati 70 milion euro dhe paralajmroi krijimin e nj fondi t veant humanitar, ndersa organizata humanitare "Mjekt pa Kufij" ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.338Z

Brezovica, shtje teknike

Edhe pse Bordi i Agjencis Kosovare t Privatizimit dy her prfshiu n list t shitjeve tri ndrmarrje t vogla t kompleksit turistik Brezovica: Kafeterin Shtrpc, Restorant Kasollja Brezovic dhe Kasollja e vogl me trungje Murzhic-Brezovic, i hoqi ato fillimisht nga rrethi i 40 e m von edhe nga ai i 41-t i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama