Rezultate te kerkimit per termin: +Kujdes

Meta: total 1000 / total_found 32098 / time 0.014 / keyword[0] kujdes / docs[0] 32098 / hits[0] 38888 /
11 rregulla revolucionare për të jetuar më shumë
  • 2019-04-02

11 rregulla revolucionare për të jetuar më shumë

Ja disa rregulla që mund tju ndihmojnë të jetoni më gjatë në librin e fundit nga D. Argus, fiziolog dhe onkolog. Një libër, ai i Agusit, i cili revolucionon disa standarde shëndetësore; titulluar: Një udhëzues i shkurtër për një jetë të gjatë dhe përmban disa këshilla, disa pak t

No Pic available
  • 2019-04-01

Tirana shkëlqen e veshur me ngjyrat e pranverës (FOTO)

Tashmë pranvera ka trokitur në Tiranë, dhe gjelbërimi i pemëve dhe i luleve shumëngjyrëshe të shoqërojnë kudo. Me rritjen e temperaturave, Bashkia e Tiranës ka filluar punën për rehabilitimin e të gjitha lulishteve të kryeqytetit, duke i shprehur në këtë mënyrë dashurinë Tiranë

No Pic available
  • 2019-03-31

Etiketat e të ushqyerit, si të dallosh të gabuarat?

Etiketa e të ushqyerit jep një informacion shumë preciz që lejon të krijosh një ide mbi ushqimin. Zakonisht tregohen vlerat ushqyese për 100 gr produkt dhe për procion. Këshilla e mjekëve është të marrësh parasysh gjithmonë informacionet për 100 gr, në mënyrë që të mund të krah

No Pic available
  • 2019-03-27

Marku shkund prokurorët e Tiranës: Po zvarrisni çështjet, hetimet pa sukses!

Ditën e sotme, kryeprokurorja Arta Marku ka marrë pjesë në mbledhjen e drejtuar nga Elisabeta Marku për të bërë analizën vjetorë të punës në Prokurorinë e Tiranës. Shefja e organit të akuzës, në sytë e kreut të KLP-së, Gent Ibrahimi, i ka bërë një dush të ftohtë vartësve t

10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike
  • 2019-03-27

10 gjëra që duhet të dini para kirurgjisë kozmetike

Në vitin 2017, në Itali u kryen mbi 300,000 operacione kirurgjikale kozmetike dhe mbi 650,000 trajtime jokirurgjikale. Sipas të dhënave të mbledhura nga Shoqata Ndërkombëtare e Kirurgjisë Plastike Estetike, në majë të operacioneve të kryera është shtim i gjirit (shtim i gjoksit), e nd

Ema Andrea: Duhet me ditë me e dashtë Teatrin, çdo ditë
  • 2019-03-27

Ema Andrea: Duhet me ditë me e dashtë Teatrin, çdo ditë

Teatri nuk është “loje shpiash”, ku fqinjët mblidhen me pi kafe e me “vra” kohën, nuk është mjet deliri e famë “te lagja jone, nuk është gare, “kush ja hipën më shumë” ! Teatri nuk kërkon pushtet sepse ka lind prej vetes, e ka pushtetin e ndërg

Greva e transportit ajror në Itali, prek edhe Shqipërinë?
  • 2019-03-24

Greva e transportit ajror në Itali, prek edhe Shqipërinë?

Do të jenë 95 avionë nga 550 fluturimet e ditës, që do të anulohen nga Alitalia në katër orët e grevës kombëtare të transportit ajror të programuar për nesër në 25 mars. Nga ora 10:00 e mëngjesit deri në 14:00 të drekës, është parashikuar një stop mbi linjat kombëtare dhe nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama