Rezultate te kerkimit per termin: +Kujdes

Meta: total 1000 / total_found 32098 / time 0.014 / keyword[0] kujdes / docs[0] 32098 / hits[0] 38888 /
No Pic available
  • 2019-02-02

PËR NJË SHQIPËRI ME MUNDËSI, LIRI DHE VLERA

Jorida Tabaku Shqipëria nga janari 2014 është gdhirë një vend i mbushur në taksa dhe tarifa të reja. Shqiptarët janë sot një popullsi që nuk ka dëshirë të sipërmarrë biznese, inovacione por vetëm sipërmarrjen për emigrim. Rreth 400 mijë kanë tentuar apo janë larguar nga Shqip

Dieta e shëndetshme, disa këshilla të mira për vitin 2019
  • 2019-02-01

Dieta e shëndetshme, disa këshilla të mira për vitin 2019

Kundër diabetit, obezitetit dhe sëmundjeve të zemrës Duke ndryshuar ushqimin, duke reduktuar konsumin e kripës, disa vajra dhe yndyra, duke kufizuar konsumin e sheqerit dhe duke shmangur alkoolin: këto janë pesë sugjerimet e dhëna nga Organizata Botërore e Shëndetësisë për t’u p

Nëse ai ju pëlqen, e zbulojnë gjestet tuaja (FOTO)
  • 2019-01-31

Nëse ai ju pëlqen, e zbulojnë gjestet tuaja (FOTO)

Gratë janë më të mira se meshkujt në artin e joshjes dhe gjuha e tyre e trupit është shumë më e artikuluar Ka gjeste që, përtej qëllimeve tona, e bëjnë një burrë të kuptojë se ne jemi të interesuar për të Loja e joshjes është delikate dhe jo gjithmonë shprehet me fjalë. Në

No Pic available
  • 2019-01-30

Trump ofendon shefat e inteligjencës: Duhet të kthehen

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka cilësuar agjencitë e inteligjencës amerikane si naïve sa i përket vlerësimit të tyre në çështjen se sa kërcënim përbën Irani për Shtetet e Bashkuara. Keni kujdes nga Irani. Ndoshta inteligjenca duhet të kthehet sërish në shkollë, ka thënë

A ndikon emigrimi dhe zhvendosja në shëndetin tonë?
  • 2019-01-29

A ndikon emigrimi dhe zhvendosja në shëndetin tonë?

OBSH mblodhi të dhënat për të krijuar një ide të përgjithshme mbi gjendjen e shëndetit të refugjatëve dhe migrantëve dhe sistemit të shëndetësisë në 53 vende të rajonit të Europës, ku jetojnë 920 milionë banorë. Përqindja e migrantëve të huaj është e ndryshme nga poshtë 2

Dieta e limonit, midis të vërtetës dhe miteve të rreme
  • 2019-01-29

Dieta e limonit, midis të vërtetës dhe miteve të rreme

Ky agrum shoqërohet me idenë e ushqimit të shëndetshëm dhe detoksifikimit: është e vërtetë, por nuk duhet t’i atribuojmë virtyte të mrekullueshme Dieta e limonit është një klasik i madh i kohës kur doni të zbrazni ose ndjeni dëshirën për të pastruar nga përdorimi i tepruar

Historia e lidhjes sekrete dhe vrasja në Zallbastar: Kujdes mos vjen burri!
  • 2019-01-28

Historia e lidhjes sekrete dhe vrasja në Zallbastar: Kujdes mos vjen burri!

Autori i vrasjes dhe fshati Zallbastar në Tiranë Një histori tradhëtie, intrigash, sekretesh, planesh për tu takuar e planesh me gënjeshtra; një ngjarje si në telenovela. Një histori që ndodhi në një fshat të thellë të Tiranës, por që nuk u zbulua nga bashkëshorti, por nga vëllai

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama