Rezultate te kerkimit per termin: +Kujdes

Meta: total 1000 / total_found 32098 / time 0.014 / keyword[0] kujdes / docs[0] 32098 / hits[0] 38888 /
Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar
  • 2019-01-27

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar

Ofertat në tregun e apartamenteve në Tiranë sa vijnë e po shtohen, në kontrast me rimet e përshpejtuara të emigracionit. Aktorët e tregut shprehen se ka një mospërputhje mes kërkesës së individëve për shtëpi, të cilët duan çmime ekonomike, dhe atë çka ofrojnë firmat e ndërtim

15 mënyra sesi mund të bëni një burrë të dashurohet me ju
  • 2019-01-27

15 mënyra sesi mund të bëni një burrë të dashurohet me ju

Të dukeni gjithnjë mirë Mos harroni burrat janë qenie vizuale, dhe tërhiqen menjëherë nga imazhi juaj. Atij do ti duhet kohë të njohë botën tuaj, dhe nuk do të lodhet për këtë, nëse veshja apo imazhi yt nuk e tërheq menjëherë. Bëni kujdes të dukeni gjithnjë perfekte kur të

Mish i infektuar lope në Poloni, alarm në Europë përfshirë edhe Shqipërinë
  • 2019-01-27

Mish i infektuar lope në Poloni, alarm në Europë përfshirë edhe Shqipërinë

Një video që është filmuar në Poloni ka ndezur alarmin për mishin që konsumohet në të gjithë Europën, përfshirë edhe vendin tonë, pasi tregon se lopët jashtëzakonisht të sëmura janë kontrabanduar në një thertore dhe shiten pa inspektim dhe vulë veterinare. Polonia është një

Kujdes, mot i keq në vend, dallgë deri në 8 ballë
  • 2019-01-26

Kujdes, mot i keq në vend, dallgë deri në 8 ballë

Drejtoria e Përgjithshme Detare, nëpërmjet një njoftim i zyrtar thekson se të hënën priten stuhi të fuqishme në det. Pritet që i gjithë bregdeti shqiptar të përfshihet nga erëra të fuqishme, të cilat do të krijojnë dallgë 7-8 ballë. Drejtoria e Përgjithshme Detare informon Lund

Lajmi i fundit/ Partia Socialiste do të padisë presidentin Meta
  • 2019-01-25

Lajmi i fundit/ Partia Socialiste do të padisë presidentin Meta

Gjatë debatit për çështjen e 21 janarit dhe mos vendosjen e drejtësisë për 4 viktimat në bulevardin Dëshmorët e Kombit, kreu i Grupit të PS, Taulant Balla në studion e Open deklaroi se askush nuk duhet të zhgënjehet pasi drejtësia e re do ti vendosë pas hekurave përgjegjësit. Por g

Ku ka shkuar gjyshi? Si tiu shpjegojmë fëmijëve pikëllimin!
  • 2019-01-25

Ku ka shkuar gjyshi? Si tiu shpjegojmë fëmijëve pikëllimin!

Në jetën e shumë fëmijëve, mund të vijë momenti që mund të përballen me një humbje. Ku ka shkuar gjyshi? Kur do të kthehet? Edhe më e vështirë është gjetja e fjalëve të duhura kur mungon një prind. Përgjigjja në mënyrë të përshtatshme dhe jo traumatike nuk është e lehtë,

Punë në Gjermani? Flet ekspertja: Ja si mund të kalohen
  • 2019-01-25

Punë në Gjermani? Flet ekspertja: Ja si mund të kalohen

Kërkoni punë në Gjermani? Me ligjin për fuqinë punëtore kjo do të jetë mundur, sikur të mos ishin disa pengesa. Ekspertja Carola Burkert mbi problemet e ligjit, vonesat në ambasada e punëdhënësin që mund ta lehtësojë situatën. Ligji i ri për fuqinë punëtore që miratoi kabineti g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama