Rezultate te kerkimit per termin: +Kujdes

Meta: total 1000 / total_found 32098 / time 0.014 / keyword[0] kujdes / docs[0] 32098 / hits[0] 38888 /
No Pic available
  • 2017-07-23

Emigrantët shqiptarë, 10 mijë stërlina për kokë pilotit anglez

Arrestimi në fillim të javës i 4 shqiptarëve që tentuan të mbërrinin në Britani nga Franca me avion privat, si dhe dënimin i pilotit anglez dhe bashkëpunëtorëve të tij kanë çuar në zbulimin e fakteve të reja për mënyrën sesi ka funksionuar kjo skemë trafiku e qënieve njerëzor

Veliaj në terren për shuarjen e zjarrit në Ibë: Përballuam një emergjencë të paprecedentë
  • 2017-07-23

Veliaj në terren për shuarjen e zjarrit në Ibë: Përballuam një emergjencë të paprecedentë

Falë angazhimit të shërbimit zjarrfikës, punonjësve të pushtetit vendor, Agjencisë së Parqeve, forcave të Ministrisë së Mbrojtjes dhe asaj të Brendshme, si dhe kontributit të banorëve dhe vullnetarëve, sot u bë i mundur izolimi i zjarrit masiv që përfshiu pasditen e djeshme pyjet

Hemingway, dashnori i keq i grave
  • 2017-07-23

Hemingway, dashnori i keq i grave

Në ditëlindjen e 118 të Ernest Hemingway  Miliona lexues të letërsisë së Ernest Hemingway-t kanë festuar më 21 korrik ditëlindjen e tij të 118-të. Mjeshtri I prozës dhe burri që bënte çdo grua ta dashuronte, Hemingway vazhdon të jetë edhe sot një nga personazhet më të dashur t

No Pic available
  • 2017-07-22

Zjarret, Demiraj: Piromanët do të ndiqen rreptësisht, dënimet do jenë të ashpra

Duke u nisur nga situata e rënduar e zjarreve, dhe rasti më i fundit në Ibë, ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka kërkuar ndihmën e banorëve që të kontribuojnë në parandalimin e zjarreve.  Në një postim në FB, Demiraj paralajmëron të gjithë ata që vënë qëllimisht zjarre

Çiftet, një guidë e vogël për grindjen e duhur
  • 2017-07-22

Çiftet, një guidë e vogël për grindjen e duhur

Është një mënyrë e përballjes me partnerin, në të cilën pohohet pozicioni juaj në mënyrë konstruktive dhe pa i bërë keq raportit tuaj U ndodh të gjithëve, edhe çifteve shumë të lidhur dhe që kanë vite bashkë: grindja, zënka, përplasja janë realitete shumë të shpeshta, saq

Pescara konfirmon ofertat për Memushajn
  • 2017-07-21

Pescara konfirmon ofertat për Memushajn

Vazhdon te Pescara në Serinë B, do të rikthehet të luajë në elitën e futbollit italian, apo ndoshta do të zgjedhë të provojë aventurën në një tjetër ligë europiane. E ardhmja e Ledian Memushajt mbetet mister, ndërsa presidenti i Pescarës, Sebastiani deklaroi se të gjitha vendimet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama