Rezultate te kerkimit per termin: +Kujdes

Meta: total 1000 / total_found 32098 / time 0.014 / keyword[0] kujdes / docs[0] 32098 / hits[0] 38888 /
Lista e Shqipërisë U21/ Bushi sharron Durmishajn: E ka derën të hapur!
  • 2019-03-15

Lista e Shqipërisë U21/ Bushi sharron Durmishajn: E ka derën të hapur!

Ironi e fatit apo rastësi fatësjellëse, kjo mbetet për tu parë por ashtu si kombëtarja e madhe edhe përfaqësuesja Shpresa e drejtuar nga Alban Bushi do ta nisë fushatën kualifikuese për eliminatoret e Euro 2021 ndaj Turqisë dhe Andorrës, dy skuadrat e vetme që i ka në grup njësoj si

Paradoksi me dy shoqet e Shqiponjave, Blerta e pezulluar dhe Ina heroinë (FOTO)
  • 2019-03-12

Paradoksi me dy shoqet e Shqiponjave, Blerta e pezulluar dhe Ina heroinë (FOTO)

Blerta Dervishi dhe Ina Nuka Paraditen e sotme të gjitha mediat kishin për kryefjalën lajmin, se Blerta Dervishi, efektivja e repartit Shqiponja që ditën e djeshme u pa të protestonte bashkë me dy djemtë e saj përballë shkollës Petro Nini në mbrojtje të banesës, ishte pezulluar nga det

No Pic available
  • 2019-03-12

Schengen/ Shqiptarë kujdes! Ja çfarë ndryshon në lëvizjen e lirë drejt BE-së

Një sistem i ri që synon të forcojë sigurinë për udhëtarët që hyjnë në zonën Shengen, të lëvizjes së lirë në BE, po integrohet nga Brukseli zyrtar. Sipas Euronews do të ndodhin ndryshime në sistemin Shengen, të cilat do të duhet ti njohin edhe shqiptarët që lëvizin pa viza n

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!
  • 2019-03-12

Lorik Cana: Kam qenë Don Zhuan! Tani më bërtet gruaja!

Këtë të shtunë në emisionin My Living në Vizion Plus, i ftuar për të rrëfyer mbi stilin e jetës ishte kapiteni legjendar i skuadrës Kombëtare të futbollit, Lorik Cana. Ai rrëfeu mbi jetën e tij pasi ka lënë sportin, për dietën strikte ushqimore, për pasionin e madh mbi makinat dh

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë
  • 2019-03-10

Pas Skënderbeut, Supermenit e Mrikës, ish-deputeti zbulon Doruntinën e qeverisë

Një ironi therëse ka përdorur ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi për të shënjestruar ministren e re të Arsimit, Besa Shahini. Duke sjellë në vëmendje epitetet që kanë dalë në media dhe rrjetet sociale për Vangjush Dakon, Mimi Kodhelin apo edhe vetë kryeministrin Edi Rama, si Skënderb

MIRËNJOHJE!
  • 2019-03-07

MIRËNJOHJE!

Nga Ilir ÇUMANI (Kushtim për një misionare të dijes dhe humanizmit me rastin e 7 dhe 8 marsit) Nuk ndodh shpesh që, në të përditshmen tonë të takosh e të njohësh nga afër njerëz krejt të zakonshëm, të cilët, me jetën dhe veprimtarinë e tyre modeste bëhen shembulli më i mirë p

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt
  • 2019-03-07

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt

Ankth, ndonjëherë edhe terror. Por çfarë shkaktojnë këto tmerre të bezdisshme, të shkurtra dhe për dikë të pafundme? Gjithçka që duhet të dini, që të mos keni frikë nga turbulencat. E para, ndoshta më e rëndësishmja: avionët nuk bien.  Duhet të ketë qenë një eksperiencë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama