Rezultate te kerkimit per termin: +Kujdes

Meta: total 1000 / total_found 32098 / time 0.014 / keyword[0] kujdes / docs[0] 32098 / hits[0] 38888 /
Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale
  • 2019-02-25

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale

Psikologët më me emër në fushën e psikologjisë sugjerojnë 9 formulat për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe për tu ndierë më të lumtur. Sipas disa studimeve nëse keni disa miq të ngushtë, një familje të madhe e me dashuri, apo lidhje të forta me komunitetin, ju jeni më t

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

No Pic available
  • 2019-02-24

Disa këshilla për të mbajtur në formë kujtesën

Mendoni se kujtesa është gjithnjë aty dhe mund të aktivizohet sa herë që ju dëshironi. E keni gabim, ashtu si trupi apo çdo gjë tjetër ajo ka nevojë për kujdes. Vizualizmi është i rëndësishëm për tiu rikthyer shpesh kujtesës, e është një formë ushtrimi që këshillohet nga psi

Spahiu nuk pendohet për djegien e mandateve: Rama, njeri arrogant!
  • 2019-02-24

Spahiu nuk pendohet për djegien e mandateve: Rama, njeri arrogant!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, ka deklaruar se djegia e mandateve është një hap i rëndësishëm i opozitës, për të cilin ai tha se e ka paralajmëruar edhe më parë. I ftuar në Ora News, Spahiu sqaroi se opozita i ka idetë e qartë për hapat që do të ndërmarrë në të ardhmen.

Strategjitë, 10 rregulla të arta për ata që duan të flirtojnë
  • 2019-02-23

Strategjitë, 10 rregulla të arta për ata që duan të flirtojnë

Flirtimi na bën mirë të gjithëve, është një aktivitet elektrizues dhe më i lehtë sesa duket Flirtimi është një zakon që nuk duhet ta humbasim, edhe nëse jetojmë një marrëdhënie prej dhjetë vjetësh. Në këtë rast, sigurisht, vëmendja dhe flirtimi duhet t’i drejtohet partn

No Pic available
  • 2019-02-22

Rrjet i ri ujësjellësi dhe kanalizimesh në tre lagje të kryeqytetit

Një investim i ri në rrjetin e furnizimit me ujë të pijshëm po merr jetë në zonën ndërmjet rrugës “Viktor Eftemiu” dhe “Preng Bibë Doda”. Linja e re e ndërtuar do të bëjë të mundur furnizimin me ujë të qytetarëve me të gjitha parametrat dhe cilësinë e d

Kujdes nga Rilindja, Kryemadhi flet për presion, arrestime, eksplozivë!
  • 2019-02-22

Kujdes nga Rilindja, Kryemadhi flet për presion, arrestime, eksplozivë!

Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi pasditen e sotme Këshillin Drejtues Kombëtar. Gjatë fjalës së saj, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u shpreh se protestat e javës së fundit të opozitës ishin dëshmi e qartë se shumica e shqiptarëve nuk duan që të qeverisen më nga kjo qever

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama