Rezultate te kerkimit per termin: +Kujdes

Meta: total 1000 / total_found 32098 / time 0.014 / keyword[0] kujdes / docs[0] 32098 / hits[0] 38888 /
Shkollëpak, sapun, pisanjos, Vasili i përvishet Ramës!
  • 2019-02-10

Shkollëpak, sapun, pisanjos, Vasili i përvishet Ramës!

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili, ka ashpërsuar tonet ndaj kreut të qeverisë, Edi Rama, të cilin e quan në çdo status si shkollëpakun. Përmes nje statusi në rrjetet sociale, Vasili sulmon dhe njerëzit që Rama mban afër, duke i quajtur ata si injorantë të përzgjedhur. Sipa

Gjendje emergjence nga pushtimi i arinjve polarë rusë
  • 2019-02-10

Gjendje emergjence nga pushtimi i arinjve polarë rusë

Prej dhjetorit, pranë fshatit Belushya Guba janë parë rreth 52 të tillë. Qëndrojnë në kazanët e plehrave, por janë rrezik për banorët, para së gjithash për fëmijët. Shkaku? Ngrohja globale Në çdo sezon dimëror, në ishujt rusë të Novaya Zemlya, të gjithë duhet të kenë kujdes

KLP i kërkon qeverisë një pallat dhe super rroga për FBI-në shqiptare
  • 2019-02-09

KLP i kërkon qeverisë një pallat dhe super rroga për FBI-në shqiptare

Prokuroria Speciale Antikorrupsion (SPAK), organi që për nga funksioni dhe hetimet që do të kryejë i përngjan FBI-së amerikane, pritet të krijohet brenda muajit qershor 2019. SPAK do të kalojë në sitë të gjithë pasurinë dhe aktivitetin e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë, për t

Dhunë dhe bulizëm në shkollat shqiptare, 20% e fëmijëve pre e tyre
  • 2019-02-07

Dhunë dhe bulizëm në shkollat shqiptare, 20% e fëmijëve pre e tyre

Dhuna në mjediset e shkollës (në të gjitha format e saj) është një shkelje e të drejtave të fëmijëve dhe adoleshentëve për arsim, shëndet dhe mirëqenie. Asnjë shtet nuk mund të arrijë një edukim cilësore  gjithëpërfshirës dhe të barabartë, nëse nxënësit përjetojnë dhu

Kujdes kur udhëtoni! Policia do ua sjellë gjobat në shtëpi (Video)
  • 2019-02-07

Kujdes kur udhëtoni! Policia do ua sjellë gjobat në shtëpi (Video)

Prej kohësh Policia Rrugore ka bërë me dije se gjithë shkelësit e qarkullimit rrugor do të ndëshkohen, dhe për këtë jo domosdoshmërisht do të jetë fizikisht një efektiv policie. Kështu duke vendosur kamera në segmente të caktuara rrugore, policia ua sjell gjobat në shtëpi, pa pasu

Shqiptarë kujdes, ja si do e pësojnë azilkërkuesit mashtrues në Gjermani
  • 2019-02-04

Shqiptarë kujdes, ja si do e pësojnë azilkërkuesit mashtrues në Gjermani

Rregullat dhe qasja e re e Gjermanisë ndaj emigrantëve janë sa toleruese aq edhe me karakter ndëshkues, saqë azilkërkuesit duhet të jenë shumë të vëmendshëm, pasi nëse rezultojnë mashtrues do ta pësojnë keq. Kështu, sipas planeve të treguara nga ministri i Brendshëm Gjerman Horst

No Pic available
  • 2019-02-03

Si të gjeni të dashurin që kërkoni?

Keni nevojë të keni dikë pranë? E keni provuar të dilni në takime të ndryshme por sërish keni dështuar? Keni pritur me javë të tëra që ai tju telefonojë sërish dhe kjo nuk ka ndodhur? Mos u mërzisni. Ka shumë mënyra sesi mund ta bëni një djalë për vete. Mjafton të jeni të bi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama