Rezultate te kerkimit per termin: +Kujt

Total: 9571
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.828Z

Kush e ka pushtetin në Rusi, presidenti apo kryeministri?

Sot (7 maj) mbushet një vit që kur Vladimir Putin i kaloi presidencën e Rusisë Dmitri Medvedevit, pasardhësit që caktoi vetë dhe që u zgjodh më 1 mars 2008.Por edhe një vit më pas, nuk është e qartë se sa pushtet ka në të vërtetë zoti Medvedev dhe nëse në pushteti është në fak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.234Z

Gratë, konventat dhe… plumbat

T‘i vrasim ato. Po, po. Ato të ligat, të dyshuarat. T‘i vrasim, një plumb është pak për ato të përunjurat deri në dinjitet. Nuk është e vështirë. Kjo po duket qartë. I keni parë? I gjejmë te lajmet FLASH. Janë të moshave të ndryshme, 20,30,40,50, madje edhe 60 vjeç; po po, at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.597Z

Masakra e Cërrikut, dëshmia në Gjykatë: Telefonata mes Berishës dhe kryetares së Bashkisë

Llazar Bicja rrëfen para Krimeve të Rënda se nuk ka lidhje me ngjarjen. Roland Xhepexhiu: “Për kë duhet të flas? Për Berishën, apo Agron Kuliqin?” Tiranë - Dëshmia në procesin gjyqësor për masakrën e Cërrikut zbardh telefonatën mes Presidentit të asaj kohe Sali Berisha dhe ish-k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Shoqëria-Kultura | 19.04.2010

"E kujt është kjo këngë në të vërtetë?" - pyet veten regjisorja bullgare Adela Peeva, kur e dëgjon atë në turqisht. "A nuk është kjo këngë në zanafillë bullgare? "Jo, kjo është një këngë greke", shton një tjetër. "Të gjithë e keni gabim. Kjo është në zanafillë këngë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.233Z

Toponimet, PDIU-opozitës: Shpikje e Greqisë, dilni nga presioni i Dules

Partia për Drejtësi dhe Integrim ka reaguar lidhur me diskutimet në seancën e sotme plenare për toponimet, duke e vlerësuar një sinjal të keq për tërheqje nga kërkesat e ligjshme të qytetarëve shqiptarë. Përmes një deklarate për mediat, PDIU u bën me dije deputetëve opozitarë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.443Z

Konstituimi i Kuvendit te Kosoves

Gjykata Kushtetuese mund të pranojë së shpejti edhe një lëndë tjetër për interpretim, para se Kosova të bëhet me Qeveri. Kjo, pasi dy forcat politike, PDK në njërën anë dhe grupi opozitar në anën tjetër, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.681Z

Berisha Prifti me beri presion me videon e Metes

Kryeministri per Dritan Priftin Ne fund me thote - me vjen keq por une kete mazhorance do ta demtoj sepse kam nje video. I them - sa te kesh fuqi e me shume ta demtosh dhe coja kujt te duash TIRAN - Kryeministri Sali Berisha ka sulmuar dje Dritan Priftin per videoskandalin e Ilir Metes duke preten

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama