Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtoj

Meta: total 1000 / total_found 8196 / time 0.004 / keyword[0] kujtoj / docs[0] 8196 / hits[0] 9850 /
Roberto Bolano: Problemet e mia me Venezuelën
  • 2018-06-26

Roberto Bolano: Problemet e mia me Venezuelën

Gjithmonë e kam pasur problem Venezuelën. Problemi me të ka qenë qysh në fëmini, për shkak të edukimit tim rrëmujë. Problem i vogël, por gjithsesi problem. Thelbi i këtij problemi është i natyrës verbale dhe gjeografike. Gjithashtu, ka mundësi të jetë edhe për një lloj disleksie

Kamp refugjatësh në Shqipëri? Deputeti i Merkel: Qeveria ka ofertë pozitive
  • 2018-06-23

Kamp refugjatësh në Shqipëri? Deputeti i Merkel: Qeveria ka ofertë pozitive

CDU i thotë PO Shqipërisë për negociatat, megjithatë pas kësaj vjen por, thotë deputeti i CDU-së, Johann Wadephul në intervistë për DW. Ai e sheh pozitive ngritjen e kampeve të refugjatëve në Shqipëri. DW: Kemi një situatë të vështirë tani për Bashkimin Europian. Në këtë kont

Përplasja për TK te Mediat, Balla: Do kërkojmë shkarkimin e Albana Vokshit
  • 2018-06-19

Përplasja për TK te Mediat, Balla: Do kërkojmë shkarkimin e Albana Vokshit

Pas situatës së tensionuar të Komisionin e Medias ku pati përplasje për çështjen e Teatrit Kombëtar, ka reaguar edhe kreu i grupit të PS, Taulant Balla, i cili tha se mazhoranca do të kërkojë shkarkimin e kryetares Albana Vokshi. Unë i bëj thirrje PD dhe Bashës që të frenojë depute

Vasili: Rama, mashtrim sistematik për punësimin
  • 2018-06-01

Vasili: Rama, mashtrim sistematik për punësimin

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, thotë se kryeministri Rama mashtron për vendet e punës në Shqipëri. Në një deklaratë për mediat, ai tha se emigracioni masiv është një nga treguesit e papunësisë në vendin tonë, dhe si për situatën eko

Bubulina, lufta dhe dashuritë e saj
  • 2018-05-28

Bubulina, lufta dhe dashuritë e saj

Luan Rama Kur zbarkon në Specaj, në këtë ishull të bukur, të përmbytur nga e bardha e shtëpive, nga bluja detit dhe e qiellit, nga një diell që varion nga drita e bardhë dhe e argjendtë në mëngjes dhe në një të kuqe rrezëlluese në perëndim, nuk mund të largohesh pa pikëtakuar B

Veliaj, apel opozitës: Mjaft e sabotuat integrimin e vendit!
  • 2018-05-25

Veliaj, apel opozitës: Mjaft e sabotuat integrimin e vendit!

I sapokthyer nga turi i tij dy ditor në Holandë, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u ndal pak edhe te procesi i integrimit të Shqipërisë në familjen e madhe evropiane. Veliaj tha se sot në Shqipëri ka dy forca politike: një forcë që po mundohet të zhvillojë Shqipërinë, duke

Historia tragjike e nënës shqiptare që u dëbua nga SHBA-të pas 18 vjetësh
  • 2018-05-24

Historia tragjike e nënës shqiptare që u dëbua nga SHBA-të pas 18 vjetësh

Shqiptarja që u dëbua nga SHBA-ja pa i dhënë as mundësinë për ti thënë lamtumirë tre fëmijëve të saj apo bashkëshortit është kthyer në personazh mediatik pas historisë së saj të dhimbshme. Prej 18 vitesh, Cile Precetaj jetonte në SHBA, ndërsa pak ditë më parë një zëdhënë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama