Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtoj

Meta: total 1000 / total_found 8196 / time 0.004 / keyword[0] kujtoj / docs[0] 8196 / hits[0] 9850 /
No Pic available
  • 2016-03-27

Një grua si Wendy Luers

Me Wendy Luers, në një rrëfim për Çekinë e viteve 1983, kur gruaja e një ambasadori amerikan do të sfidonte komunizmin… dhe artin bashkëkohor sot… Alda Bardhyli Wendy Luers ka vendosur në qafë një shall të lehtë plot ngjyra si një tablo kontemporane arti. Gruaja e n

Basha: Reformë në drejtësi jo pa vendimet e gjykatës. Ky është kushti ynë
  • 2016-03-26

Basha: Reformë në drejtësi jo pa vendimet e gjykatës. Ky është kushti ynë

Opozita Kryedemokrati thekson se dialogu nuk vijon pa dorëzuar mandatet e Sulit e Leskajt Për negociatat – Skenari është fare i qartë. Nuk ka kushte shtesë për reformën në drejtësi, por ti kërkosh opozitës dhe PD-së të negociojë me terroristët kushtetues, është e tepërt. Ë

Idrizi: Sdo të lejojmë ngritjen e varreve greke
  • 2016-03-25

Idrizi: Sdo të lejojmë ngritjen e varreve greke

Kreu i PDIU-së thekson se ky veprim do të ndërmerret pas qëndrimeve të njëanshme Vizita e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, në Greqi dhe takimi me zyrtarët e lartë grekë nuk mund të anashkalohej nga kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, i cili shprehu kritikat për mungesë të diskutim

No Pic available
  • 2016-03-25

Kamikazi i Brukselit- Flet vëllai: Laachraoui ishte një djalë i mirë

Vëllai i një prej të dyshuarve të sulmeve të Brukselit, Morad Lakroi ka deklaruar se Najim Lakroi ishte një djalë i mirë dhe i arsimuar. Morad shprehet se gjithçka ka ndodhur kur vëllai i tij Najim Lakroi udhëtoi  drejt Sirisë në 2013 dhe ku u shkëput totalisht nga familja e tij. Atle

No Pic available
  • 2016-03-25

Grindjet ndërvedi të socialistëve, kosto për taksapaguesit

U fol e u stërfol gjatë për kongresin e fundit të PS-së. Do të mblidhej, nuk do të mblidhej. Nëse do të mblidhej, kur? Po të mblidhej, do të kishte zgjedhje apo do të katandisej kokoshi një thelë? Mandej, nëse do të kishte ca pak zgjedhje që të lezetohej lukunia e puthadorëve m

Suksesi i balerinit, nga Rruga e Dibrës në skenat italiane
  • 2016-03-24

Suksesi i balerinit, nga Rruga e Dibrës në skenat italiane

Armand Zazani, balerini shqiptar, po rrëmben rolet e protagonistëve në teatrot dhe amfiteatrot andej detit. Përralla e djalit që u magjeps nga vallëzimi. Viti 2015: Mbrëmja Shtraus, organizuar nga Shoqëria Italiane Kombëtare e Baletit me koreografin e njohur Tuçio Rigano, dhe Annamaria Pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama