Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtoj

Meta: total 1000 / total_found 8196 / time 0.004 / keyword[0] kujtoj / docs[0] 8196 / hits[0] 9850 /
Horoskopi i seksit, çfarë parashikojnë yjet nën çarçafë!
  • 2019-03-05

Horoskopi i seksit, çfarë parashikojnë yjet nën çarçafë!

Dashuria dhe erosi… siç komandon zodiaku, shenjë për shenjë Me Venusin në Ujor për shumicën e muajit mars, erosi është i ngjyrosur me të gjitha ngjyrat e ylberit dhe dëshira për shkelje të të gjithë zodiakut rritet pa masë. Marsi në Dem nuk është i kënaqur me mendimet apo d

Kosova dhe ëngjëlli i saj
  • 2019-03-04

Kosova dhe ëngjëlli i saj

Yannis Behrakis vdiq. Aparatet dhe fotografitë e tij kanë mbetur tashmë në muzeun kohës dhe të përjetësisë, pasi ky fotograf i «Reuter» fiksoi në celuloi vetë kohën, botën dhe njerëzit e saj më të mjerë dhe më të shtypur, fiksoi ato emigrime të dhimbshme e klithëse që botën

Pse harrohen ëndrrat pas zgjimit?
  • 2019-03-03

Pse harrohen ëndrrat pas zgjimit?

Është proverbial fakti që ëndrrat në mëngjes avullojnë. Natyrisht, ato mund të kujtohen; sepse ëndrrat i njohim nga kujtimi që na mbetet prej tyre pas zgjimit. Por shpesh kemi përshtypjen se ëndrra na kujtohet vetëm pjesërisht dhe se natën ajo ishte më e gjatë. Mund të vërehet po

No Pic available
  • 2019-03-02

Helena Kadare i shkruan vajzës së Dritëro Agollit: Miqësia ime me Sadijen

E dashur Elona, Mu duk pak e çuditshme tani që u ula dhe shkrova në krye të kësaj letre emrin tënd. Sepse bashkë nuk kemi shkëmbyer ndonjëherë mesazhe. Ato i bëja me nënën tënde, Sadijen. Ndaj tani që po të drejtohem ty, më duket e papritur. Siç është edhe ngjarja e hidhur që sa

Nga ngujimi, Spiropali sulmon opozitën: Ti hedhim në kosh
  • 2019-02-26

Nga ngujimi, Spiropali sulmon opozitën: Ti hedhim në kosh

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nuk ka kursyer sulmet ndaj opozitës gjatë fjalës së saj në parlament. Ajo e ka quajtur opozitën plaçkë që shqiptarët duhet ta hedhin në kosh pasi do të lindë një opozitë e re. Dua ti kujtoj një shprehje të Çer

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Ishministri, akuza Ramës: Njoha arrogancën dhe perversitetin e sektit politik pink
  • 2019-02-22

Ishministri, akuza Ramës: Njoha arrogancën dhe perversitetin e sektit politik pink

Ish-ministri teknik Dritan Demiraj, i është përgjigjur reagimit publik të kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit për situatën politike në vend, Dje Rama tha se djegia e mandateve të opozitës është një akt i padëgjuar si dhe se zgjedhjet do të bëhen më 2021, në një shënim në rrjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama