Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtoj

Meta: total 1000 / total_found 8196 / time 0.004 / keyword[0] kujtoj / docs[0] 8196 / hits[0] 9850 /
SHBA, vrasësi-serial që vizaton viktimat: Janë 90 gra!
  • 2019-02-15

SHBA, vrasësi-serial që vizaton viktimat: Janë 90 gra!

FBI ka shpërndarë disa identikitete të grave të vrara në periudhën 1970-2005, me shpresën se dikush mund t’u japë atyre një identitet. Veçori është se për të bërë portretet e tyre, ka ndihmuar vrasësi-serial që i vrau: ai është Samueli Little, i cili ndërsa shlyente tre d

No Pic available
  • 2019-02-09

Kiço Blushi, shkrimtari që do të mungojë

Kiço Blushi, një personazh me një kontribut të rëndësishëm në historinë e letrave dhe mendimit shqip pas viteve 70-të, u shua të premten pas një sëmundjeje të gjatë. Dramaturg, shkrimtar, skenarist, publicist, Blushi kishte gjithë cilësitë e një intelektuali të angazhuar, që i f

Top Story, familjarët e Masakrës së Visokës: Duam mbështetje nga shteti!
  • 2019-01-24

Top Story, familjarët e Masakrës së Visokës: Duam mbështetje nga shteti!

Nebi Hyskaj është larguar nga detyra 10 vite më parë, edhe pse është një efektiv policie që ka derdhur gjak në krye të detyrës. Në vitin 2008 më çojnë në kurs në Durrës, kurs 3-mujor. Dy provimet e fundit nuk mi dhanë, nuk më tregoi njeri sa pikë mora, qysh, tek. U ndieva i ofen

Një kartolinë për Dritëro Agollin e shkruar më 1985-ën
  • 2019-01-05

Një kartolinë për Dritëro Agollin e shkruar më 1985-ën

Një kartolinë e shkrimtarit me origjinë Arbëreshe , Carmine Abate dërguar Dritëro Agollit më 1985-sën bëhet publike pas gati 35 vitesh. Autor i Të jetosh pa kufinj dhe histori të tjera, Shtegtimi i unazës , Mes dy detesh, apo e vlerësuara me çmime Kodra e erës, Abate kishte pasur mu

Maradona, mesazh mbështetës për Koulibaly
  • 2018-12-30

Maradona, mesazh mbështetës për Koulibaly

Kam luajtur për shtate vite me Napolin, kam marrë edhe unë kore raciste nga disa tifozëri. I kujtoj ende banderolat ku shkruhej Mirë se erdhët në Itali! Ndihem edhe më shumë napolitan dhe sot dua ti ndodhem pranë Kalidu  Koulibaly. Ky është mesazhi në Facebook i Diego Armando Maradonë

Matis  ballë telajos gjer në ditën e fundit
  • 2018-12-27

Matis ballë telajos gjer në ditën e fundit

Edhe pse në moshë të thyer dhe shumë i sëmurë, dukej se plaku Matis (Henri Matisse) nuk donte të hiqte dorë nga piktura dhe peneli i tij. Atje në Nice, ku ishte vendosur prej vitesh dhe ku punonte së fundi në një dhomë hoteli, ai donte ta çonte deri në fund aventurën e tij pikturale,

Një histori dashurie e Dina Vierny dhe Aristide Maillol
  • 2018-12-26

Një histori dashurie e Dina Vierny dhe Aristide Maillol

Trupa femërorë derdhur në bronx, në lëndinat e gjelbërta të Luvrit, në «Jardins de Tuileries» buzë Senës, mes asaj turme njerëzore e të pandalshëm ku njerëzit të ahnitur nga ato skulptura, ndalojnë për të parë disa çaste vepra që të ngjizin në kujtesë. Tri adoleshente, një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama