Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtoj

Meta: total 1000 / total_found 8196 / time 0.004 / keyword[0] kujtoj / docs[0] 8196 / hits[0] 9850 /
REAGONI O SHTETE SHQIPTARE!
  • 2018-12-24

REAGONI O SHTETE SHQIPTARE!

Nga Shaban MURATI Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në 21 dhjetor i drejtoi një kërcënim të drejtëpërdrejtë për luftë Kosovës, duke deklaruar se çdo njeri po thotë se ne me lehtësi do ti arrijmë me armë qëllimet dhe unë e njoh më mirë se kushdo tjetër në vend gjendjen

Basha-Ballës: Do ta fusja një grusht, por të prekësh m*tin bëhesh pis
  • 2018-12-21

Basha-Ballës: Do ta fusja një grusht, por të prekësh m*tin bëhesh pis

Kreu i PD, Lulzlim Basha ka reaguar ashpër pas akuzave të kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, pasi ky i fundit i përmendi vajzën e tij, e cila quhet Viktoria dhe se pronari i projektit të Unazës është kumbari i familjes së Bashës. Basha tha se duhet ti fusë një grusht. In

No Pic available
  • 2018-12-21

Ti japësh shpirt bronxit dhe mermerit

Një histori dashurie dhe arti: Dina Vierny dhe Aristide Maillol Trupa femërorë derdhur në bronx, në lëndinat e gjelbërta të Luvrit, në «Jardins de Tuileries» buzë Senës, mes asaj turme njerëzore e të pandalshëm ku njerëzit të ahnitur nga ato skulptura, ndalojnë për të parë disa

No Pic available
  • 2018-12-19

Ali Demi, muajt e fundit të jetës së një heroi (FOTO)

Ali Demi, (1918-1943) ky bir i Çamërisë martire, ishte një nga heronjtë që spikati në luftën për çlirimit të Shqipërisë nga zgjedha fashiste, për krijimin e një Shqipërie të lirë, republikane e demokratiike. I ikur për studime që fëmijë në Konviktin Çamëria të Sarandës, m

Lamtumirë Christian Gut, përkthyesi frëng i Shokut Zylo!
  • 2018-12-05

Lamtumirë Christian Gut, përkthyesi frëng i Shokut Zylo!

Pak ditë më parë, miku i shqipes dhe shqiptarëve, albanologu dhe përkthyesi Christian Gut, ndërroi jetë. Në ditët e fundit të kësaj jete, prof. Gut ishte duke rishikuar përkthimin e kapitujve të munguar të romanit përkthyer shkëlqyeshëm nga ai në frëngjisht, Shkëlqimi dhe rënia

Manjani: Tre arsyet pse zgjedhjet vendore janë të rrezikuara!
  • 2018-12-04

Manjani: Tre arsyet pse zgjedhjet vendore janë të rrezikuara!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan sot se zgjedhjet e Qershorit janë të rrezikuara. Me anë të një postimi në Facebook, Ylli Manjani paraqet edhe arsyet e pretendimit të tij, duke theksuar faktin se kjo nuk ndodh për shkak të Kodit Zgjedhor  e as prej reformës zgjedhore, por

Lojërat e fatit, mazhoranca kundër Braçes, Rama: Taksa smund të rritet  
  • 2018-12-03

Lojërat e fatit, mazhoranca kundër Braçes, Rama: Taksa smund të rritet  

Mazhoranca ka rrëzuar në Parlament amendamentin e propozuar kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, i cili kërkoi rritjen e taksimit nga 15 në 30% për lojërat e fatit te hotelet me 5 Yje, por kryeministri Rama reagoi duke thënë se një gjë e tillë është praktikisht e pamundur kur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama