Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtoj

Meta: total 1000 / total_found 8196 / time 0.004 / keyword[0] kujtoj / docs[0] 8196 / hits[0] 9850 /
Veliaj: Njësia 4 simbol i transformimit të Tiranës, në 2019 ndërhyrje kapilare
  • 2018-10-17

Veliaj: Njësia 4 simbol i transformimit të Tiranës, në 2019 ndërhyrje kapilare

Njësia 4 ishte ndalesa e dytë e turit të dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilancin e punës së realizuar në këto 3 vjet. Nga shkolla e re Ardian Klosi, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, theksoi se Njësia 4 është simbol i transformimit që k

Bastet, Rama: Mos u lodhni kot, do vdesin për Vit të Ri!
  • 2018-10-15

Bastet, Rama: Mos u lodhni kot, do vdesin për Vit të Ri!

Kryeministri Edi Rama vijon të kujtojë se industria e basteve sportive do ta ketë fundin ashtu sië ka paralajmëruar edhe më herët, në 1 janar 2019. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka reaguar në lidhje me akuzat që i janë bërë së fundmi se po monopolizon b

Një koleksion i rrallë dhe i veçantë i trashëgimisë së vlerave kulturore
  • 2018-10-15

Një koleksion i rrallë dhe i veçantë i trashëgimisë së vlerave kulturore

Bajram Peçi Vite më parë, kur ndodhte të përmendej termi Koleksionist, gjithkujt qytetari, të ardhur kryesisht nga familjet me prejardhje ose gjendje që i përkisnin shtresave të mesme të popullsisë, do i ndërmendeshin filatelistët, mbledhësit e pullave postare. Vetëm kaq! Këta kishin

No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

Pakti Shqipëri-Greqi, Idrizi: Përmbushëm agjendën e grekëve
  • 2018-09-11

Pakti Shqipëri-Greqi, Idrizi: Përmbushëm agjendën e grekëve

Marrëdhëniet diplomatike Shqipëri-Greqi dhe pakti politik mes dy vendeve ka qenë temë dite në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, ku i ftuar për këtë të martë ka qenë kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi. Zoti Idrizi ka komentuar fillimisht laj

Rama e nis ditën me një thënie të Nënë Terezës
  • 2018-09-05

Rama e nis ditën me një thënie të Nënë Terezës

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë mirëmëngjes me një postim dedikuar Nënë Terezës. Rama ka postuar një prej thënieve të saj, e cila sipas tij e ndihmon shpesh në të tatëpjetat që ndesh. Mirëmëngjes dhe në këtë ditë të bekuar të Nënë Terezës, e para fjalë që kujt

Nënë Tereza, historia e një udhëtimi që i ndryshoi jetën
  • 2018-09-05

Nënë Tereza, historia e një udhëtimi që i ndryshoi jetën

Udhëtimi i vajzës nga Shkupi drejt Indisë nuk ishte i lehtë. Një nga ndalesat ishte Zagrebi, ku ajo qëndroi në familjen katolike shqiptare , mike të Kolë Bojaxhiut (i ati). Ashtu siç kujtojnë shumë njerëz që kanë jetuar në atë kohë, sipas biografit të Nënë Terezës Dom Lush Gjer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama