Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtoj

Meta: total 1000 / total_found 8196 / time 0.004 / keyword[0] kujtoj / docs[0] 8196 / hits[0] 9850 /
30 vjet me Elita 5. Grupi nga Tetova, koncert në Tiranë për albumin e ri Tornado
  • 2018-09-04

30 vjet me Elita 5. Grupi nga Tetova, koncert në Tiranë për albumin e ri Tornado

Ekipi i qytetit të Tetovës nuk shkëlqeu dje, por nga ky qytet vjen një grup muzikor që nuk e humb shkëlqimin prej 30 vitesh. Ata janë Elita 5, pionerët e rokut shqiptar, këngët e të cilëve i njohin të gjithë. Djemtë e Elita 5 po përgatisin një koncert që do të mbahet në Amfiteat

Siria, Merkel: Rusia ka përgjegjësi. Putin: Refugjatët të kthehen në shtëpi
  • 2018-08-19

Siria, Merkel: Rusia ka përgjegjësi. Putin: Refugjatët të kthehen në shtëpi

Presidenti rus Vladimir Putin dhe Kancelarja gjermane Angela Merkel zhvilluan sot bisedime dypalëshe në shtëpinë e pritjes së qeverisë gjermane në Meseberg, në veri të Berlinit. Pjesë e axhendës së bisedimeve ishin çështje si Siria, Ukraina, marrëveshja bërthamore me Iranin dhe gazsj

Prej 7 vjetësh luan skedina, jeta e vështirë e 21-vjeçarit
  • 2018-08-16

Prej 7 vjetësh luan skedina, jeta e vështirë e 21-vjeçarit

Varësia ndaj pikave të basteve vazhdon të prek çdo ditë e më tepër mijëra të rinj. Aldo është 21-vjeç, dhe luan lloto për afro 7 vite pa ndërprerje. Jeta e tij ka marrë një rrjedh tjetër tani saqë është i pafuqishëm të ndalet. Skedinën e parë e kam vendosur që 13-14 vjeç.

KOSOVA TË NJOHË REFERENDUMIN E KRAHINËS SË PRESHEVËS
  • 2018-08-15

KOSOVA TË NJOHË REFERENDUMIN E KRAHINËS SË PRESHEVËS

Nga: Refik HASANI Republika e Kosovës ende nuk ka të ndërtuar një qëndrim  zyrtar ndaj referendumit të 1 e 2 marsit 1992, ende nuk ka formësuar një qëndrim për luftën e armatosur të UÇPMB-ës, Marrëveshjes së Konçulit, heqjen e lapidarit të UÇPMB-ës në Preshevë më 20 janar 201

Tragjedia e Xhenovas, hapen dyert e mortit në shtëpitë e Marjusit dhe Admirit
  • 2018-08-15

Tragjedia e Xhenovas, hapen dyert e mortit në shtëpitë e Marjusit dhe Admirit

Në rrugën Dum Alla të Shijakut, në katin e katërt të një pallati, shtëpia e Kasem Djerrit, babait të Mariusit, i cili humbi jetën në tragjedinë në Genova ishte bosh. Ata jetonin prej më shumë se 20 vitesh në Itali. Njëjtë si çdo vit, 22-vjeçari kishte ardhur bashkë me familjen,

VETTINGU PO SHEMB PRAKTIKAT E MENDËSITË FEUDALE
  • 2018-08-03

VETTINGU PO SHEMB PRAKTIKAT E MENDËSITË FEUDALE

Bajram Peçi Nga: Bajram PEÇI Pas një interviste të zotit Ulsi Manja, Kryetar i Komisionit Parlamentar të Ligjeve, publiku u informua se me mbarimin e vetting-ut në sistemin e drejtësisë, procesi i pastrimit do vijojë të kryhet më pas për politikanët. Përfshirja e elitës politike nuk d

RINASI, SI SHPËRFILLJE E DIASPORËS
  • 2018-07-31

RINASI, SI SHPËRFILLJE E DIASPORËS

Nga: Petrit KUÇANA Duket si plotpërmbushëse në tollovinë e gjithçkathënies,  një foto e shkrepur në pragun e derës së mëmëdheut. Një avion i ndalur dhe (bashkë) atdhetarët që zbresin nën shiun e rrëmbyer të Tiranës në sfilitje drejt autobusit që të çon në aeroport. Në Rin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama