Rezultate te kerkimit per termin: +Kukan

Total: 2237
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.341Z

Kukan: Të mos braktisen bisedimet

Eurodeputeti sllovak, Eduard Kukan vlerëson pozitivisht marrëveshjet e arritura në mes të Kosovës dhe Serbisë. Sipas Telegraf, Kukan ka theksuar se braktisja e bisedimeve do të ishte një vendim i keq. Kukan ka shtuar se çdo marrëveshje dhe pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.647Z

Kukan Tihiqen vizat edhe Kosoves

BRUKSEL-Shefi i delegacionit te Parlamentit Evropian per marredhenie me Ballkanin perendimor Eduard Kukan ka kerkuar qe pas heqjes se vizave per Shqiperine dhe Bosnjen te pergatitet strategjia e shpejtuar e liberalizimit te vizave edhe per Kosoven. Bashkimi Evropian nuk duhet te lejoje qe banoret e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.368Z

Kukan Greva situate tragjike

Kreu i delegacionit të Parlamentit Europian, Eduard Kukan deklaroi për Top Channel se greva e ish-të përndjekurve politikë është një stutatë shumë tragkike. “Kur njerëzit janë kaq shumë të zhgënjyer sa ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.217Z

Kukan, Haxhinastos: Përqendrohuni te integrimi

TIRANË- Kreu i delegacionit të PE-së, që prej ditës së djeshme ka zhvilluar takime në Tiranë, Eduard Kukan, duke vlerësuar hapin pozitiv në politikën shqiptare pas marrëveshjes mes maxhorancës dhe opozitës ka kërkuar që tashmë politika të përqendrohet te integrimi. Mesazhi është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.505Z

Kukan përshëndet miratimin e reformës: Tani zbatojeni

Eurodeputeti Eduard Kukan përmes dy postimeve në rrjetin social "Twitter" përshëndeti miratimin unanim të reformës në drejtësi në Parlament, e cila u votua në orët e para të së premtes. "Përshëndes miratimin unanim të paketës kushtetuese për reformën në drejtësi në Parlamentin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.442Z

Kukan: Zgjedhjet, test serioz

Përfaqësuesi i delegacionit parlamentar BE-Shqipëri, eurodeputeti Eduard Kukan, është shprehur në një intervistë për Vizion Plus se zgjedhjet e 21 qershorit, do të kenë ndikim në procesin e negociatave aq më tepër, pasi vendi ynë ka statusin e kandidatit, ndërsa ka deklaruar zhgënj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.772Z

Kukan: Kolegji të marrë asistencë nga K.Venecias

Kryetar i delegacionit të Parlamentit Europian për Europën Jug-Lindore, Eduard Kukan sugjeron asistencën e Komisionit të Venecias ndaj Kolegjit Zgjedhor në marrjen e vendimeve profesionale e të pandikuara nga politika, duke theksuar se pret që politikanët e Tiranës të sillen në mënyrë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama