Rezultate te kerkimit per termin: +Kuksin

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] kuksin / docs[0] 35 / hits[0] 41 /
Rruga afron Krumën me Kukësin e Kosovën
  • 2010-08-28

Rruga afron Krumën me Kukësin e Kosovën

Kukës, 28 gusht -  është drejt përfundimit të plotë loti i parë i rrugës nacionale Kukës-Krumë, e cila do të shkurtojë ndjeshëm distancat ndërmjet rrethit të Hasit me Kuksin dhe Kosovën. Së fundi po punohet në asfaltimin e trasesë së rrugës pas zgjerimit të saj si dhe në krye

No Pic available
  • 2010-08-27

Shqipëri-Kosovë, ndizet debati për HEC-in e Zhurit

Koncesioni Pas ministres kosovare t Ekonomis pr vijim t projektit, Prifti deklaron se nuk ka vendim Hidrocentrali i Zhurit q pritet t ndrtohet nga qeveria e Kosovs po kthehet n konflikt me qeverin shqiptare. I parashikuar pr t’u ngritur n nj zon pran kufirit verior t vendit dhe me impakte neg

Alarmi, zjarret përhapen nga jugu në veri
  • 2010-08-24

Alarmi, zjarret përhapen nga jugu në veri

Ministria e Mjedisit publikon raportin e zjarreve në 8 rrethe të vendit nga data 12 deri më 23 gusht 2010 Ministria: Këto zjarre kanë qenë të qëllimshme dhe komuniteti nuk ka marrë mundimin të ndihmojë në shuarjen e tyre Zjarret kanë përpirë pyjet nga jugu në veri. Por, si të mos

No Pic available
  • 2010-08-13

Përurimi i punimeve është bërë një vit më parë.

Kuks Mungesa e fondeve, mbetet prgjysm rruga e Shishtavecit Ndonse prurimi i punimeve pr ndrtimin e rrugs Kuks-Shishtavec shtnj vit m par, prfundimi i ktij aksi shum t rndsishm duket i largt. Punimet jan ndrprer n mes pr shkak t mungess s fondeve. Rruga nis n vendin e quajtur “Ura e Uzins&rdq

No Pic available
  • 2010-08-07

Remontet, OSSH: Ja zonat që do të jenë pa drita

Remontet n disa nnstacione n vend do t ln pa drita disa zona gjat javs n vijim. Nga data 9 n 13 gusht do t ket ndrprerje energjie nga ora 9:00-16:00 t pasdites n Tiran, Kruj, Kuks, Lushnj, Prmet e Gramsh. Gjithashtu, do t bhet remonti i dy nnstacioneve t vogla, stakimi i t cilave

No Pic available
  • 2010-07-16

Rrëshen- Kalimash, urë bashkimi mes 3 vendeve

Autostrada Rrëshen- Kalimash ka bashkuar ekonomikisht trojet shqiptare në Ballkan, kryesisht Shqipërinë me Kosovën si dhe rajonet shqiptare të Maqedonisë duke shënuar fillimin e një epoke të re pas një shekulli ndarje. Kështu kanë vlerësuar pjesëmarrësit takimin e org

No Pic available
  • 2010-06-22

Ethet hemorragjike, analizat drejt QSUT-së për 3 të dyshuar

Të shtruar në QSUT katër persona Shfaqja e rasteve t njpasnjshme me ethe hemorragjike n Kuks dhe Has ka ngritur n kmb specialist t Ministris s Shndetsis dhe Shndetit Publik t cilt kan udhtuar drejt ktyre zonave pr t nisur dezinfektimin. Fshatrat Tregtan, Vlahna, Fajza dhe Zgje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama